Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Капличка в музеї дальньої та стратегічної авіації
175

Капличка в музеї дальньої та стратегічної авіації

На території Полтавського військового аеродрому в радянські часи базувалася 13-а гвардійська Дніпропетровсько-Будапештська ордена Суворова важка бомбардувальна авіаційна дивізія. У її складі було 18 дальніх надзвукових ракетоносців-бомбардувальників, 6 дальніх реактивних ракетоносців-бомбардувальників та інша техніка. Після розпаду СРСР дивізію розформували. Згідно з українсько-американською Угодою про ліквідацію стратегічних ядерних озброєнь, в лютому 2006 року на полтавському військовому аеродромі розрізали останній бомбардувальник. Для музейної експозиції зберегли 2 літаки.
Андрій Кошевий, екс-командир авіаційної бази
"Авиация всегда была здесь передовая. Поэтому сегодня большой праздник. Прежде всего ветеранам."
Навіть дощова погода не завадила полтавцям відвідати урочисте відкриття каплички, яку збудували в пам’ять про загиблих воїнів авіації. На її стінах викарбувані імена всіх бійців, що віддали своє життя за мирне небо.

 Петро Дейнекін, Герой Російської Федерації, генерал армії
"Позвольте выразить сердечно признательность и от командующего Решетникова и от нынешнего командующего Жихарева за ту светлую память о наших боевых товарищах, которых мы потеряли."

"Я стою возле этой доски, на которой запечатлено имя моего отца и испытываю гордость. Очень жаль, что прошло много времени, я уже намного старше своего отца и жаль, что может быть он и хотел большую жизнь свою прожить."
Напередодні святкування 70-річчя авіа дивізії, музеї обладнали новий зал.

Віктор Човновий, голова Київської районної ради в Полтаві
"Протягом багатьох років на території цієї військової частини відкритий музей. Один із залів присвячений саме тим подіям, які забрали життя військовослужбовців."
Хоча проблем у сучасній авіації вистачає, додає Віктор Човновий, у святковий день зовсім не хочеться про них говорити. Тому після освячення каплички всі бажаючі відвідали безкоштовну екскурсію музеєм.