Програма «Життя міста»

У розділі: 12058 відео | АрхівRSS
Студенти юридичних вузів Полтавської області та громадські діячі з усієї країни обговорили Проект Закону "Про внесення змін до Конституції України"
22

Студенти юридичних вузів Полтавської області та громадські діячі з усієї країни обговорили Проект Закону "Про внесення змін до Конституції України"

Зміни до Конституції України обговорили студенти юридичних вузів Полтавської області та громадські діячі з усієї країни. Одне із можливих нововведень -надання особливого статусу Донбасу. Соціологи зазначають -у суспільстві точаться гострі дискусії стосовно погодження цієї ініціативи Президента. Особливий статус Донбасу означає, що в непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей на три роки вводиться особливий порядок формування органів місцевого самоврядування; держава гарантує амністію так званим сепаратистам; органам влади, а також підприємствам та організаціям всіх форм власності забороняється дискримінація та переслідування їх, -розповіли під час зустрічі.

Тарас Стецьків, громадський діяч, член коаліції громадянського суспільства "Народна Конституція"
"На нашу думку оптимальним шляхом прийняття нової Конституції є не той варіант, який зараз розглядається через ініціативу Президента і голосування ВР. А через спеціальні збори, куди політикам буде заборонено обиратися, куди народ за мажоритарною системою має обрати громадських діячів, журналістів, філософів, представників духовенства, юристів. І такі установчі збори, які не мають прямого інтересу переписувати Конституцію під себе, могли б розробити, прийняти і винести її на всенародний референдум."

Верховна Рада протягом 2015 року розгубила довіру електорату, -переконаний громадський діяч Геннадій Друзенко, -тому і змінювати Конституцію -головний документ України -повинні не депутати, а народ.

 Геннадій Друзенко, громадський діяч, член коаліції громадянського суспільства "Народна Конституція"
"Правильна відповідь та, як скаже народ України. Але точно не Президент, не ВР. Ці інституції примудрилися дуже швидко розгубити суспільну легітимність."

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року Верховна Рада підтримала Проект Закону "Про внесення змін до Конституції України". Крім особливого статусу Донбасу, в оновленому документі може з'явитися розділ про децентралізацію. Для аналізу зміни вдруге направили до Конституційного суду.