Програма «Життя міста»

У розділі: 13092 відео | АрхівRSS
Рейд по фондам полтавських лікарень
212

Рейд по фондам полтавських лікарень

«Міжнародний фонд допомоги хворим з наслідками травм і захворювань» - це благодійна організація, яка функціонує на теренах майже всіх полтавських лікарень. Депутат міської ради Сергій Чередніченко розповідає – за десяток років вона назбирала величезну суму коштів, які зникли у невідомому напрямку.

Сергій Чередніченко , депутат міської ради
"Люди, які приходять до лікарні і сплачують практично за кожну процедуру, порушуючи чинне законодавство. Вони навіть не розуміють, що кошти, які вони сплачують ідуть не на розвиток лікарень, а на збагачення окремих чиновників. Тому ми будемо наполягати, щоб діяльність благодійних організацій у лікарнях закінчилася. "

Щоб довести правдивість своїх слів Сергій Чередніченко проводить ревізію лікарняних фондів.

Стартує самостійно. Побувавши у першій міській лікарні, - зізнається - переконався у прибутковості тутешніх благодійників. Але про це трохи пізніше.

Сергій Чередніченко , депутат міської ради
" Провели робочу зустріч з керівником 1-шої лікарні. Сьогодні ми вже заносимо Депутатське звернення. Я хочу запитати головного лікаря 1-шої міської лікарні стосовно діяльності благодійного фонду на території лікарні. "

Далі, вже разом рушаємо до 2-ї лікарні. У фонд потрапити нам не вдається, але про його роботу розповідає Євген Іщейкін, головний лікар. Виявляється він навіть не знає скільки коштів вилучають його помічники, хоча за законом більша частина прибутку має витрачатися саме на комунальну установу.

Сергій Чередніченко , депутат міської ради
" Якщо благодійна організація в день зібрала 3 тисячі грн., то 80% вона повинна віддати лікарні. – Та в нас таких грошей нема! - Нема? Вчора об 11-й годині у першій міській лікарні ми нарахували 1800 грн."

1800 гривень – так, саме таку суму нарахував депутат у фонді першої лікарні вже зранку, але Євген Іщейкін переконує – це неможливо.

Євген Іщейкін, головний лікар 2 МКЛ м. Полтави
" Ну сколько они могут собрать? Ну может 500грн. Это максимально.
Правда це чи ні ?"

Порівняємо з наступною – 4 міською лікарнею. На її території функціонує одразу 2 благодійні організації. Лікарняна каса і славнозвісний Міжнародний фонд допомоги хворим з наслідками травм і захворювань. Засновником Лікарняної каси є сам головний лікар 4-ї МКЛ Леонід Куроєдов. Він демонструє скільки насправді прибутків від волонтерської діяльності може і отримує його медичний заклад.


Леонід Кураєдов , головний лікар 4 МКЛ м. Полтави
" Скільки фонд заробив? 598 тис. заробив фонд. Це за 9 місяців. "

Якщо порахувати це приблизно 2 тисячі гривень на день, а нам, пригадайте, попередньо казали не більше 500 гривень. Тепер подивимось на роботу Міжнародного фонду у цій же лікарні.

Менеджер фонду
 Скажіть, будь-ласка, як люди приносять вам благодійні внески ? Це їхнє бажання? – Так.
Людина підходить і каже я хочу зробити благодійний внесок. – В мене є інша інформація: людина приходить і каже – за УЗД, за рентген. – Я приймаю усі добровільні внески, ні в кого насильно не забираю.

Але вже через декілька хвилин слова менеджера спростовує пацієнтка лікарні, яку направили на проходження процедур у басейні.

Пацієнтка лікарні
"І скільки вам сказали заплатити внесок? – Ну це послуга, я так розумію. 25 грн за одну процедуру. "

Намагаємося дізнатися у яку ж суму обійшлися усі зроблені цього дня процедуричерез фонд.
Менеджер фонду
" Скажіть скільки ви зібрали сьогодні благодійних внесків? – Десь 1000 грн. – Станом на 11.38 "

Далі просимо показати нам документацію, щоб все ж упевнитись у добровільності чи умисній сплаті за благодіяння. Звіт нам показати відмовляються. Ссилаються на керівництво. Телефонуємо.

"Ми хочемо ознайомитися з роботою фонду. – У вас немає повноважень дивитися квитанції менеджера.
"Скажіть, будь ласка, коли ми зможемо зустрітися з вами поспілкуватися про роботу вашого фонду на території лікарні. – Я не бачу необхідності з вами зустрічатися. "

Ось так на прикладі 4 міської лікарні ми переконалися, коли насправді кошти пацієнтів йдуть на розвиток лікувальної установи і коли цього не відбувається. Лікарняна каса тільки тому і допомагає 4-й лікарні, що її засновник і є головним лікарем. Всі інші благодійні фонди – це суцільна корупція і здирництво – переконує Сергій Чередніченко. Їх варто закрити – натомість, якщо і створювати, то законний міський фонд, в якому діятиме прозора система - на користь людей і лікарень.