Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
19 січня- православний світ відзначає Хрещення Господнє
105

19 січня- православний світ відзначає Хрещення Господнє

19 -го січня у православних та греко-католицьких християн свято Водохреща або Богоявлення. За переказами, Ісус Христос цього дня прийняв хрещення в річці Йордан. Він вийшов на берег, а з небес почув голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм сином. Саме тоді на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Через це, свято називають-Богоявленням. У більшості храмів з цієї нагоди відбуваються святкові Богослужіння та освячення води.

Костянтин Остроушко, священник Свято-Успенського собору, УПЦ КП
 «Суть цього свята-вшанувати Бога, який відкрив нам себе, відкрив велич своєї любові і смирення, показуючи приклад для кожного з нас»
 «Суть свята-участь в Богослужінні. Якщо є об»єктивні обставини, робота і немає можливості бути на службі, то люди приходять і набирають водичку протягом дня. Але по традиції бажано бути на службі, а вже потім набирати святої води»

А ще, на свято є звичай хрещенських купань. До крижаної води, як до засобу зцілення, занурювалися люди, які мали різні недуги. Священнослужителі наголошують,- церковні традиції не проти купань на Хрещення. Але людині необхідно ретельно готуватися, щоб пірнути в ополонку.

Костянтин Остроушко, священник Свято-Успенського собору, УПЦ КП
 «Церква ставиться до цього дуже обережно. Якщо це люди, які займалися моржуванням, для яких це звична річ, тут нічого страшного немає. Для тих, хто хоче вперше зануритися-ставить своє життя в небезпеку, тому це буде гріхом, спокушати Бога означає. Звести свято до купання-це не вірно. Треба на службі бути, брати участь в молитві спільній»

В цей день, кажуть люди, дякують Богу та в молитвах просять здоров»я, успіху в справах та іншого. Але, найбільше прагнуть полтавці, щоб в Україні не було війни.

 «Кажу подяку за те, що маю на сьогоднішній день, що маю нагоду прокидатись вранці, здорових батьків»
«Прошу мира и здоровья своей доченьке»
«Просимо благословіння, як завжди, щоб в державі пройшли зміни і закінчилася війна»
«Всем людям бил мир, добро, покой и радость»
 «Я прошу у нього, щоб була злагода в сім»ї»

Головне-, додають полтавці, вірити, що Господь допоможе і тільки тоді всі бажання обов»язково збудуться.