Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Новий рік почався із підвищення податку на нерухомість
58

Новий рік почався із підвищення податку на нерухомість

Новий рік для деяких власників нерухомості почався із підвищення податку на ці приміщення. Гранична ставка зросла із 2 % до 3 % від розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр і становить 41 гривню 34 копійки.

Вікторія Захарченко, начальник відділу комунікацій ГУ ДФС у Полтавській обл.
"Вводиться новація, щодо оподаткування квартири площею понад 300 м та житлового будинку понад 500 -єдиноразово за рік буде сплачуватися власниками 25 тисяч гривень."

Залишаються пільги для квартир до 60 кв.м. і будинків до 180 -їх власники податок не платитимуть. Його нараховуватимуть тільки з площі понад пільгової норми. Так, якщо людина є власником квартири 80 кв. м, то сплачувати податок доведеться за 20 кв. м понад норму.

"Кому положено -хай платять більше. Тільки я думаю, що це не такі люди, що за все життя получили квартиру, а тепер за неї ще треба гроші платити."

"Якщо дуже велика, то можна й більший податок. Це зараз розкіш -велика квартира."

"А де гроші брать? Заробляти не дають, а платить нада. А чим?"

"Здирництво. Що може ще бути? Якщо людина зробила, то вона повинна платити, як кожна інша людина. А якщо вкрала, то в неї треба відібрати її."

Що ж до приватних будинків, оподатковуватиметься площа як самого приміщення, так й інших об'єктів, що знаходяться з ним на одній ділянці. Наприклад, комори чи гаража.