Програма «Життя міста»

У розділі: 13804 відео | АрхівRSS
Мешканці сплачуватимуть за тепло, в залежності від фактичної температури зовнішнього повітря
103

Мешканці сплачуватимуть за тепло, в залежності від фактичної температури зовнішнього повітря

Для обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» 2015-й став роком успішної реалізації першого у Полтаві міжнародного проекту по реконструкції частини системи теплопостачання міста. Завдяки співпраці зі світовими фінансовими установами полтавським тепловикам вдалося повністю реконструювати котельню по вул. Фрунзе, 48в разом із її інфраструктурою. Сучасні котли, мережі теплопостачання з полімерних попередньо-ізольованих труб, облаштування житлових будинків повністю автоматизованими індивідуальними тепловими пунктами - в комплексі дають змогу заощаджувати як підприємству-теплопостачальнику, так і кінцевому споживачу. Переваги облікованого споживання теплової енергії відчули і мешканці багатоповерхівок, обладнаних будинковими тепловими лічильниками.

Роман Кашин, заст. ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
" Кількість загально будинкових приладів обліку за 2015 рік зросла від 55 до 191-го. У 2016-му цю тенденцію планують збільшити до 300. Попередній аналіз приладів обліку вказує на те, що середнє споживання теплової енергії менше від розрахункового. "

Актуальними питанням серед полтавців залишається і отримання допомоги від держави у вигляді субсидій на сплату житлово-комунальних послуг. Зокрема, і з централізованого опалення та постачання гарячої води. На підприємстві заспокоюють.

Роман Кашин, заст. ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
"Станом на 1 січня 2015 року домогосподарств, які отримали субсидію було близько 7 тис, то станом на 1 січня 2016 року кількість склала 29 тис, а це майже кожен третій споживач. "

Ще однією суттєвою зміною стала постанова Кабінету Міністрів «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», котра набула чинності наприкінці минулого року.

Роман Кашин, заст. ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
"Починаючи з грудня 2015 року, нарахування за послуги з централізованого опалення споживачам, у яких відсутні квартирні або будинкові засоби обліку, приведені до вимог даної постанови. За грудень 2015 року нарахування склали 13 грн 71 коп, що менше від планових на 1 грн 15 коп. Це було пов\'язано з тим, що середньомісячна температура грудня склала 0,37 градусів, а в тарифі враховано -1,1 градусів. "

Проте січень 2016-го виявився незвично морозним для полтавців. Згідно з даними Полтавського обласного центру з гідрометеорології, середня температура повітря склала -7,28 0С, при врахованих у тарифі -6,8 0С. Тому, в платіжках за січень полтавці побачать нарахування в розмірі 15 грн 15 коп за кожен квадратний метр опалювальної площі, що на 2% вище планових показників. Однак, попри січневі холоди - зазначає Роман Кашин - котельні підприємства працювали в штатному режимі. У разі виникнення будь-яких питань щодо послуг підприємства, споживачам радять звертатися до служби контролю за якістю теплопостачання. Номер телефону 510-481 у робочий час, решту - до виробничо-диспетчерської служби підприємства за номером 510-400.