Програма «Життя міста»

У розділі: 14454 відео | АрхівRSS
Безоплатна правова допомога в Полтавській області
83

Безоплатна правова допомога в Полтавській області

Безкоштовний -не означає "не кваліфікований". Саме цю думку ось вже протягом трьох років намагаються довести 120 адвокатів Полтавщини, які займаються безоплатною вторинною правовою допомогою в нашій області. Тож правоохоронці, прокурори та юристи зібралися на засідання круглого столу, аби обговорити перспективи безкоштовної вторинної адвокації.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги в Полтавській обл.
"Первинна правова допомога передбачає роз'яснення, консультації, надання отаких видів послуг./
А вторинна правова допомога передбачає вже безпосередньо участь в процесі адвоката- захисника. Це більш ширший процес, ширший вид правової допомоги."

У нашій області діє 4 центри безоплатної правової допомоги: два у Полтаві, по одному в Кременчуці та Лубнах. Загалом, за 6 місяців 2015 року вони розглянули майже 2 тисячі звернень громадян. Як результат: 108-ми звинуваченим суд призначив мінімальний строк покарання, закрито 7 проваджень за відсутності складу злочину, пятьох підсудних виправдано. Але скористатися послугами безкоштовного адвоката може не кожен.

 Ігор Рибас, директор Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
"Це малозабезпечені особи, інваліди, сукупний дохід сім'ї, який не перевищує прожиткового рівня, відповідно інваліди, пенсія яких не перевищує 2-х прожиткових мінімумів."

Нагадаємо, 2012 року в кожній області запрацювали центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 2015-го їх реорганізували в Регіональні заклади. На сьогодні в Україні функціонує 100 таких центрів