Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Майже півтисячі сіл, міст та вулиць Полтавщини, які мають бути перейменовані, ще й досі носять старі назви
63

Майже півтисячі сіл, міст та вулиць Полтавщини, які мають бути перейменовані, ще й досі носять старі назви

21 лютого на Полтавщині завершився другий етап декомунізації. Наступного дня відповідальність та повноваження, щодо виконання відповідного Закону, перейшла до голови облдержадміністрації Валерія Головка. Про це губернатор повідомив під час щотижневої апаратної наради.

 Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
"Ми півроку займалися організацією цього Закону, всі верстви суспільства були зацікавлені поваленням пам'ятників, режиму, скасування символіки, щоб нічого не нагадувало про цей жахливий режим."

Реалізація Закону складається із трьох напрямків. Перший -перейменування населених пунктів області. Наприклад, місто Червонозаводське, що у Лохвицькому районі, вже стало Заводським, а село Радянська Дача перетворилося у Дачу. Загалом, 43 населених пункти отримають нові назви. Другий напрямок -перейменування топонімів, тобто географічних об'єктів.

Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності ОДА
"Перейменовано на сьогодні 3123 топонімів. Тобто залишилося ще 483 вулиці, площі, провулків та об'єктів у населених пунктах. На 13,5% у нас не виконаний Закон по топонімам. Завершено перейменування повністю у Гребінківському, Карлівському, Кобиляцькому районах..., місто Комсомольськ, яке саме не перейменоване, але в самому все перейменоване. Кременчук у лідерах і місто Миргород."

Третій напрямок декомунізації -демонтаж пам'ятників та меморіальних дощок, -продовжує Вадим Штефан, -із 309 -ти монументів, вже знищено 215.