Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Півтора мільйони гривень зможуть використати полтавці для реалізації своїх проектів
43

Півтора мільйони гривень зможуть використати полтавці для реалізації своїх проектів

Незабаром у Полтаві поліпшиться взаємодія влади і громади. Цьому сприятиме партиципаторне бюджетування. Цей механізм передбачає реалізацію ідей місцевих жителів, які покращать благоустрій Полтави. Бюджетом участі майже рік займалася робоча група на чолі з секретарем міської ради Оксаною Деркач і ось нарешті команда представила відповідні Положення та Програму на 2016-2020 роки.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
"Це можливість мешканців, у даному випадку Полтави, взяти участь у розподілі частини бюджетних коштів./
Згідно положення і згідно програми, яка вже прийнята, це десь півтора мільйони. Вартість проекту малого не повинна перевищувати 100 тисяч, великого -до 500 тисяч."

Подати власний проект може кожна повнолітня особа. Задум повинен зібрати щонайменше 15 підписів. Доопрацювати проект допоможуть фахівці міськвиконкому, -пояснює Оксана Деркач, -далі свою роботу розпочне експертна група, яка оцінить подану ідею на предмет відповідності повноваженням міської ради, тобто чи може місто реалізувати її. Втілювати проекти у Полтаві розпочнуть наступного року.

Леонід Донос, головний спеціаліст відділу організаційної роботи МВК
"Головне, що дасть це нашим мешканцям -їх ідеї почнуть втілювати в життя.
Відбуватиметься активізація мешканців, вони будуть працювати разом з органами місцевого самоврядування, буде вдосконалюватися діалог."

Партиципаторний бюджет -не новинка. Із 80-х років його почали успішно застосовувати у Бразилії. Зараз це невід'ємна частина скарбниць США, Китаю та Європейських країн. Що ж до України, бюджет участі цього року реалізує ще 17 міст. У Полтаві, - передбачають фахівці, - проекти стосуватимуться благоустрою громадського простору, дитячих та спортивних майданчиків