Програма «Життя міста»

У розділі: 13845 відео | АрхівRSS
В октябрському районному суді розглядається кримінальне провадження по потерпілим вкладникам кредитних спілок
175

В октябрському районному суді розглядається кримінальне провадження по потерпілим вкладникам кредитних спілок

50 тисяч гривень, які родина Лебедів вклала у товариство Першої кредитної спілки зникли без сліду. Вже 7 років вони намагаються повернути своє, але марно. До служителів феміди обмануті вкладники звернулися уже вдруге. Першим рішенням Октябрського районного суду було призначено віддати пенсіонерам за рахунок боргу майно товариства Першої кредитної спілки. Однак, виконавець державної служби Михайло Тарасенко виявився і сам шахраєм - розповідають свідки потерпілої Ольги Лебідь.

Іван Сергійович , свідок потерпілої, вкладник Першої кредитної спілки
"Є виконавець з виконавчої служби, який шахрайським методом скрив факт крадіжки обладнання і ніхто, ніде, нічого не знає. "

Та пані Ольга не єдина, хто потрапила на гачок до крадіїв. Жертвами злочинних кредитних спілок стали сотні полтавців, які незважаючи на численні звернення до правоохоронних органів, не можуть домогтися справедливості - розповідає громадський захисник вкладників Юрій Лебідь.
Юрій Лебідь, громадський захисник вкладників Першої кредитної спілки
"По 9 спілкам в Полтаві вкрадено понад 120 млн. Це спілки «Спілка офіцерів» (15 млн.), «Єдність» (10 млн.), «Спілка пенсіонерів України» (11 млн.)… «Первое кредитное общество» там також вкрадено 11 млн, «Добробут Полтавщини» та інші. "

За словами ж позивачки Ольги Лебідь - обвинувачений Тарасенко вступив у змову з директором Першої кредитної спілки Ковтуном, тому коштів їм ніхто так і не повернув.

 Ольга Лебідь , потерпіла
"Тарасенко з самого початку заявляв - Якби вони ще мовчки вимагали своє, а то ж вони почали жалітися, в Київ звертатися, тепер нічого вони не отримають. Я в рамках закону зможу зробити так, щоб вони нічого не отримали. Дійсно ж гроші ці вони крали, а ми їх вложили чесно. Таке відношення дуже ображає. Я так нічого і не зробила - ні операції, ні заміни суглобів нічого. "

Сам же Тарасенко всі звинувачення заперечує. Він важає, що подружжя Лебідь дають неправдиві покази, а він повністю виконував усі свої службові обов»язки і закон жодним чином не порушував.

Михайло Тарасенко , держвиконавець Октябрської виконавчої служби
" Жодні мої дії оскаржені не були, не скасовані, не визнані незаконними. Через 6 років Лебеді вирішили, що було б непогано визнати Тарасенка в чомусь винному і стягнути з нього дані кошти, оскільки з Кредитної спілки ми їх все одно не отримаємо - отримаємо з Тарасенка. "

Держвиконавцю Михайлу Тарасенку обвинувачення висувають за частиною 2 статті 383 Кримінального кодексу України « Про невиконання рішення суду державним службовцем».

Руслан Перехрест , прокурор відділу прокуратури Полтавської області
" Останній належним чином так і не зрозумів свого вчинку. Крім того, враховуючи самі обставини. Вважаю доречним призначити останньому покарання за вказаною статтею 3 роки позбавлення волі, а також 3 роки позбавити права займати посади. "

Однак, суддя Октябрського районного суду Микитенко постановив звільнити обвинуваченого Тарасенка від відповідальності, у зв»язку із недостатньою кількістю доказової бази. Потерпіла Лебідь готується звернутися зі скаргою до Обласного апеляційного суду.