Програма «Життя міста»

У розділі: 13838 відео | АрхівRSS
Щороку в Україні від торгівлі людьми страждає понад дев’ятсот осіб
39

Щороку в Україні від торгівлі людьми страждає понад дев’ятсот осіб

Проблема торгівлі людьми - одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства. Починаючи з 1991 року від цього постраждало більше ста шістдесяти тисяч українців, як на території своєї держави, так і на території іноземних. В рабство до так званих «роботодавців» в однаковій кількості потрапляють як жінки, так і чоловіки, не залежно від освіти чи населеного пункту, де вони проживають - зазначає старший спеціаліст програми протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ольга Стрельцова.
 Ольга Стрельцова, старший спеціаліст програми протидії торгівлі людьми представництва МОМ в Україні
«Переважно у нас переважає трудова експлуатація в сільському господарстві або на будівництві. 90% людей, які виїжджають на заробітки за кордон страждають саме від трудової експлуатації» + 01:21:34-01:21:46 «…зараз у нас з’явилася така тенденція використовувати людей у жебрацтві, це також торгівля людьми, і в нас побільшало таких випадків»

І хоча інформація про подібні випадки надходила , офіційно жодного не зареєстровано. Головною причиною цього, - вважає Роман Товстий заступник голови облдержадміністрації, є низька обізнаність населення в даному питанні, адже більшість людей навіть не підозрюють, що потрапили в тенети торгівлі людьми, а якщо і підозрюють, то не знають куди та до кого звернутися.
Роман Товстий, заступник голови облдержадміністрації
«Основні кроки- це висвітлення діяльності, це інформаційна політика з всілякими департаментами, органами влади, з поліцією, з управлінням у справах сім»ї, молоді та спорту. Зараз ми проведемо нараду, де визначимо райони, де будуть проводитися бесіди на місцях. Треба сповістити людей, дати їм обізнаність, як це може бути, і як цьому запобігти»

Іще однією із причин низької обізнаності населення в питанні торгівлі людьми є швидка зміна кадрів в установах, де надають допомогу людям постраждалих від насильства, в тому числі і від торгівлі людьми, -вважає заступник виконавчого директора БО «Світло надії» Роман Дрозд.

Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
«Ми в своїй роботі притримуємося таких принципів: заново навчити людей, здійснювати координацію на рівні всіх районних адміністрацій в області. Плануємо провести масову медіа-компанію і тоді ми побачимо чи зміниться картина в області за рік»
А ще - зазначили на зустрічі, дуже важлива швидка і ефективна співпраця усіх служб іі організацій, що протидіють цьому негативному явищу.