Програма «Життя міста»

У розділі: 14456 відео | АрхівRSS
116 топонімів - назв вулиць, площ та провулків у Полтаві незабаром отримають нові назви. Повний список полтавцям представлять наприкінці березня
143

116 топонімів - назв вулиць, площ та провулків у Полтаві незабаром отримають нові назви. Повний список полтавцям представлять наприкінці березня

Вулиця Жовтнева у Полтаві вже вп'яте може отримати нову назву. У 18 столітті жителі називали її Успенською, потім -Пробивною, Мостовою та Олександрівською. І тільки 1961 року вона знову стала Жовтневою. Нові топоніми -одна із вимог Закону "Про декомунізацію". Полтава -єдине місто в Україні, в якому ще не перейменовано жодної вулиці. Тому протягом останніх двох тижнів цим питанням займається відповідна робоча група. Загалом, нові назви повинні отримати 116 вулиць, площ та провулків нашого міста.
 Юліан Матвійчук, голова Полтавської міської громадсько-наукової топонімічної групи, депутат міської ради
"Центр залишаємо повністю історичним через туризм. Туристам буде цікаво дивитися.
Період ми брали спеціально козацький. Через те, що, наприклад, та сама Жовтнева, вона по-різному називалася. Була Успенська. Її завалили критикою. Владика подав "Соборна" -це соборність, разом, є об'єднуючий момент. Історики пропонують "Київська"."

У попередньому списку топонімів є місце і для Небесної Сотні, і для бійців, які загинули в антитерористичній операції. Ними назвуть відповідно вулиці Червоноармійську та Красіна. Поіменно зробити це не вдасться, -пояснює Юліан Матвійчук, -адже, відповідно до законодавства, аби вулиця отримала ім'я конкретної особи, від дня її смерті повинно минути щонайменше 5 років. Що ж до полтавців, їх думки розділилися. Дехто повністю підтримує декомунізацію, а є й такі, які вважають -це не на часі.

"Я думаю, что надо переименовывать улицы, но только не сейчас. Сейчас, когда не хватает денег на соцобеспечение, на ремонт дорог, на латание крыш -это слишком дорогая растрата. А переименовывать чуть-чуть позже обязательно.
Улицы переименовывать надо однозначно. Но при этом надо учитывать такие факторы, люди должны знать, чьим именем назовут улицы. В первую очередь -это должна быть Небесная Сотня и воины, погибшие в АТО. Нельзя их забывать ни в коем случае. "

"История есть история. Во Франции уживается и Наполеон, и все. Был такой период в нашей жизни. Наверное, пусть остаётся.
Живемо в новій державі, Україна повинна підтримати своїх героїв. Поки живі ще наші діди, прадіди- для них це головне."

"На мой взгляд -не надо. Потому что это всё деньги с бюджета."

Повний список топонімів громадсько-наукова група має подати наприкінці березня. Щонайменше 80% декомунізованих вулиць планують назвати на честь відомих полтавців або тих людей, які працювали на благо нашого міста та області.