Програма «Життя міста»

У розділі: 14372 відео | АрхівRSS
У світі  відзначають День людей із синдромом Дауна
31

У світі відзначають День людей із синдромом Дауна

Людмила Лисенко , директор Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
"На нашій планеті кожне 700 немовля народжується особливим, тобто із синдромом Дауна. За статистикою світової ООЗ це співвідношення характерне для будь-якої країни і для будь-якої кліматичної зони. "

З 21 квітня 2006 року у світі офіційно започаткували день людини із синдромом Дауна. Такі діти мають 47 хромосом замість звичних 46-ти. В результаті аномалії їм притаманні характерна зовнішність, схильність до вроджених захворювань серця, розумових та фізичних вад. На Полтавщині проживає 168 таких малюків і пів сотні дорослих.

Людмила Лисенко , директор Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
"У місті Полтаві 30 дітей, 23 дитинки ходять до нас у Центр. Центр наш поставив собі за мету, що кожна дитина з будь-якими вадами повинна мати усі умови для того, щоб активно розвиватися, соціалізуватися, інтегруватися у доросле життя. "

Педагогічний колектив Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів постійно проводить святкові ранки та розважальні заходи для своїх підопічних. Втім, зробити це публічно наважились вперше - розповідає директор Людмила Лисенко. У стінах цього закладу сонячні дітки мають всі умови для адаптації та комфортного існування - кажуть батьки - а от що буде за його межами уявити страшно.

Анна Голуб , пацієнтка Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
віршик про ялинку

Вікторія Юріївна, мама Ані Голуб
" Розширити б центр реабілітації, бо діти ростуть. Проблема стоїть в тому, що, коли виповнюється 18 років, далі немає куди іти. Хотілося б, щоб була така установа, де б вони могли б займатися або працювати. "

З маленькими пацієнтами як індивідуально так і в групах працює психолог, логопед, соціальний педагог та інші. Функціонує артстудія, сенсорна кімната та кімнати для набуття соціальних навичок. Для дітей із захворюваннями опорно-рухової системи проводяться водні процедури - гідромасажні ванни та душі. А також заняття ЛФК на спеціальних тренажерах: бігові доріжки, орбітреки, мотомеби, сходи-бруси. Ходити малюки вчаться на параподіумах різної висоти.

Тетяна , заступник директора Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
" Полностью все фиксируется: ножки, голени, колени, туловище. С помощью этого тренажера он начинает учится ходить. Вот так за поручни, видите?"

Тетяна , заступник директора Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
"Сюда ребеночка инструктор с физреабилитации фиксирует. Ребенок держится за поручни, палочки можно переставлять на разную висоту и ширину. И тоже ребенок ходит. "

Приміщення центру цілком адаптоване для пацієнтів, які не ходять. В ньому відсутні поріжки, до першого поверху візки доправляє підйомний майданчик, а вище спеціалізований ліфт. Заклад дітлахи відвідують щоденно по 5 годин на добу. Тут їх люблять - кажуть працівники- та завжди підтримають.