Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
У Полтаві підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу-огляду театрів ляльок України «Прем’єри сезону-2016».
135

У Полтаві підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу-огляду театрів ляльок України «Прем’єри сезону-2016».

Уже в п’яте організатори конкурсу-огляду театрів ляльок України «Прем’єри сезону» відстежують сучасні тенденції у розвитку театру анімації та визначають найкращі сучасні постановки серед театрів ляльок нашої країни. Цього року фінал міні-фестивалю приймала Полтава саме в день святкування Міжнародного дня лялькаря . На сцені - найкращі вистави-переможці серед театрів ляльок України та нагородженням переможців в різних номінаціях.
Єгор Ткаченко, керівник літературно-драматичної частини Полтавського академічного обласного театру ляльок
«Взагалі, цей конкурс з»явився в 2010 році. Конкурс цей організувала організація «UNIMA-Україна». Це організація, яка…» «…керує театрами України, спостерігає за розвитком театрів ляльок в Україні і на міжнародному рівні»

У п’ятому оглядовому конкурсі «прем’єри сезону», який відбувся у січні цього року, участь брали театри ляльок з усіх регіонів України. Найвищу нагороду «Гран-прі оглядового конкурсу «прем’єри сезону-2015» та номінації «Краща режисура», «Найкраща сценографія та ляльки», «Краща вистава для дітей шкільного віку» отримала вистава Полтавського академічного обласного театру ляльок «Івасик-Телесик». Колектив з цією постановкою виступає не більше року, проте їх уже встигли оцінити на кількох фестивалях.
 Юлія Врублевска, актриса Полтавського академічного обласного театру ляльок
 «Ми показували її на фестивалі «Зоряний шлях» весною, восени м повезли її в Черкаси на фестиваль, там також сподобалися і глядачам і журі. Ми там теж взяли нагороди «За етнічність», «За режисуру», «За акторське виконання». Було дуже приємно, що наша праця оцінюється»

На фестивалі «Прем’єри сезону 2015» у Полтаві також отримали нагороди й окремі актори та люди,задіяні у постановках. Актор Микола́ївського державного театру ляльо́к Андрій Біліченко перемогу здобув у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Коте у виставі «Ханума».
Андрій Біліченко, актор Миколаївського державного театру ляльок
«Это спектакль о Грузии, о грузинских традициях, о темпераменте. В куклах интересное решение, зрителям нравится, а это, считаю, самое главное»


Також були визначені переможці і в інших номінаціях, таких як: «Найкраща жіноча роль», «Найкраще музичне оформлення вистави», «Кращий дебют», «Краща вистава для дітей дошкільного віку», «Краща вистава для дітей та дорослих», «Краща вистава для сімейного перегляду» та «Кращий акторський ансамбль».