Програма «Життя міста»

У розділі: 12540 відео | АрхівRSS
В рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» з жителями селищ Вакуленці і Новобудова поспілкувався Андрій Матковський
65

В рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» з жителями селищ Вакуленці і Новобудова поспілкувався Андрій Матковський

«Питання, ось ви зібралися перейменувати вулиці, ось що з цього зміниться, вона що стане кращою, асфальт з’явиться, газ буде…»
Саме так зазвичай полтавці реагують на закон «Про декомунізацію», вважаючи що перейменовувати вулиць зараз не на часі. Повністю розуміючи позицію людей депутат міської ради, голова благодійного Фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський на громадських обговореннях пояснює: закон уже прийнятий і як би нам цього не хотілося, його треба виконувати.
 Андрій Матковський, депутат міської ради, голова БФ «Полтавська родина»
 «Я дуже розумію людей, які кажуть, що нічого не треба змінювати. Але є закон і ми знаємо, що якщо ми будемо в стороні, то 22 травня хтось прийме рішення, чи то гарний чиновник, чи політик, за людей, які тут живуть"
Громадські обговорення відбуваються в рамках громадської ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва». Саме на цьому етапі полтавці мають змогу запропонувати свої назви для вулиць, на яких живуть.
Андрій Матковський, депутат міської ради, голова БФ «Полтавська родина»
 «Ми не пропонуємо ніяких своїх назв, ми не хочемо дискусій. Ми пропонуємо людям самим обрати назву для вулиці. Ось для цього ми тут»
Перша зустріч голови Благодійного Фонду «Полтавська родина» Андрія Матковського відбулася з жителями селища Вакуленці. Тут під дію закону «Про декомунізацію» підпадає одна вулиця. Жителі селища не підтримують перейменування топонімів, але водночас погоджуються, - не можна нехтувати законом.
Ірина Миць, жителька селища Вакуленці
 «Так як село у нас називається Вакуленці, вулицю 23 з’їзду КПРС ми пропонуємо перейменувати в вулицю Коваля Вакулу, або ж в Гоголівську, чи Довгу, бо вона у нас найдовша. Але треба, щоб всі погодилися на якусь одну назву»
Друга зустріч з полтавцями в рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» відбулася в селещі Новобудова. У цьому селищі під дію закону «Про декомунізацію» підпадають дві вулиці та два провулки. Жителі однієї з них розповідають, - від істориків та науковців надходила пропозиція назвати на честь українського військового діяча Василя Тютюнника, проте у людей є своя пропозиція.
Ольга Борсукова, жителька селища Новобудова
 «Ми не проти цієї особи, ми не проти якогось руху, закону «Про декомунізацію», але ми не хочемо жити на вулиці імені когось. Ми хочемо жити на вулиці Вишневій»
Ініціатива благодійного фонду «Полтавська родина», триватиме до кінця квітня. А потім голова фонду Андрій Матковський передасть варіанти , запропоновані полтавцями, губернатору Валерію Головку. Саме він своїм розпорядженням до 21 травня визначить нові назви вулиць обласного центру.
Окрім громадських слухань в рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» проводяться дорадчі опитування серед полтавців у місті та в інтернеті за посиланням, яке ви бачите на екрані.