Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Представники батальйону «Полтава» подарували Полтавському краєзнавчому музею цінні експонати
80

Представники батальйону «Полтава» подарували Полтавському краєзнавчому музею цінні експонати

Представники батальйону «Полтава» подарували Полтавському краєзнавчому музею ім. Василя Кричевського цінні експонати. Разом зі своїм командиром Юрієм Анучіним бійці кажуть- там, на війні, будь-який уламок під ногами - свідок страшних подій. Найбільше бачив жовто-блакитний стяг з підписами.

Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
«Этот флаг изначально поехал в первую ротацию. Это была Нижняя Крынка под Харцызском. Там ребята попали практически в окружение с 25-ой бригадой ВДВ»
«Потом они вышли с Нижней Крынки и этот флаг поехал на Дебальцево, в Ольховатку. Он висел на доме. А рядом в соседний дом попало три града»
 «Потрепанный уже такой, висел постоянно на ветрах, под взрывами. Сохранили, привезли в музей».

Для експозиції бійці привезли і дитячі малюнки. Вони побували у зоні бойових дій, підтримували дух, були своєрідним оберегом. Тепер створять виставку, що нагадуватиме про патріотичне виховання підростаючого покоління. Пробиті пластини від бронежилетів, тоненькі проволоки для мінування, попереджуючі листівки про небезпеку - всі ці дрібнички розкажуть наступним поколінням про події сьогодення. Працівники музею говорять,- бійці АТО бувають у гостях часто.

Титр: Ірина Тарасу, працівник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського
 «В нас був 16 окремий мотопіхотний батальйон і на сьогоднішній день в нас є виставка Віктора Лєбєдєва, одного з бійців цього батальйону. Сьогодні був в нас батальйон «Полтава». Ми також можемо спілкуватися окремо з бійцями «Азова».

Бійці батальйону «Полтава» - небагатослівні. Але не приховують ні успіхів, ні проблем.

Юрій Анучін, командир батальйону «Полтава»
 «Мне не хватает машин, ну автотранспорта для перемещения. Они часто ломаются, я просто не успеваю ремонтировать, попадают под обстрелы. И топлива. Вот именно по моему батальону - топливо и машины»

На завершення за ініціативи директора музею вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.