Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Вулиці мають носити нейтральні назви - переконані жителі Рибців та мікрорайону Половки
176

Вулиці мають носити нейтральні назви - переконані жителі Рибців та мікрорайону Половки

В Полтаві тривають громадські обговорення в рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» На цьому етапі ініціативи мешканці міста мають можливість запропонувати свої назви для вулиць, на яких живуть. Цього разу Голова Благодійного Фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський зустрівся з жителями селища Рибці, та мікрорайону Полтави Половки.
 Андрій Матковський, депутат міської ради, голова БФ «Полтавська родина»
«В черговий раз хочу підкреслити, що Матковський і наша ініціатива, ми не виступаємо за перейменування. Ми не виходимо з якимись конкретними ініціативами. Я як і жителі вважаю, що зараз потрібно вулиці ремонтувати, а не перейменовувати. Але є закон і з нами чи без нас він буде виконуватися. І 22 травня вулиці отримають нову назви, за які комусь може бути соромно»

Жителі селища Рибці, що на околиці Полтави, з законом «про декомунізацію» уже більш-менш змирилися, проте переконливо вважають: краще давати вулицям нейтральні топоніми, а якщо вже й називати вулиці іменами людей, то їх мають знати всі. В рамках громадської ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» полтавці мають змогу запропонувати свої назви для вулиць, на яких живуть.

 Володимир Мазоха, житель селища Рибці
 «Треба тих людей, кого ми знаємо. Треба, щоб така назва вулиці була, щоб не соромно було про неї говорити»

Ганна Пономаренко, жителька селища Рибці
 «Буває запитаєш у дітей, чи знають вони історію своєї вулиці…? І не знають вони зазвичай. А ось якщо нейтральна якась буде, то буде приємно для всіх»

У селищі Рибці, що на околиці Полтави, мають перейменувати близько десяти топонімів. І якщо вулиця КІМ та провулок Дундича беззаперечно підпадають під дію закону про декомунізацію, то з приводу вулиць Червоних Партизанів, Агітаційної та Артільної місцеві жителі не погоджуються з позицією експертів. На їхню думку, ці назви не мають жодного відношення до комуністичного режиму .Багато дідів місцевих мешканців воювали у партизанських загонах - тому з якої причини вулицю червоних партизанів хочуть перейменовувати - не розуміють.

На мікрорайоні Половки мають перейменувати один топонім - це вулиця Примако́ва. Вони як і жителі Рибців вважають: якщо вже й треба перейменовувати вулиці, то саме нейтральними назвами, щоб у майбутньому більше не виникало такої необхідності.
Ірина Кім, жителька мікрорайону Половки
 «Я проти перейменування вулиць, але якщо вже й перейменовувати, то нехай буде Виноградна»

 Юрій Прогунов, житель мікрорайону Половки
"Потрібно вулиці перейменовувати так, щоб нікому на думку не спадало в подальшому це зробти. Виноградна, так Виноградна. Чи Квітуча, чи Крайня. Будь-яка, що є нейтральним»

Полтавців тeрбує щей те, що перейменування топонімів потягне за собою кіпу документальної волокіти. Та як пояснює депутат міської ради, голова Благодійного Фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський: відразу переоформлювати документи не потрібно буде, це робитиметься в разі необхідності.
 Андрій Матковський, депутат міської ради, голова БФ «Полтавська родина»
 «Протягом всього життя паспорт змінювати не потрібно. Якщо треба буде змінити фото, то в паспортному столі заразом і прописку змінять. Те саме і з власністю на квартири, на автомобілі, земельні ділянки, буде написано Примакова, нічого змінювати не треба. Вирішив продавати, прийшов туди там і поміняють. Єдині витрати – це таблички, але це вже міська влада таблички буде»
Нагадуємо, Ініціатива триватиме до кінця квітня, коли Андрій Матковський передасть пропозиції, підтримані полтавцями, голові Полтавської ОДА Валерію Головку. Саме він своїм розпорядженням до 21 травня визначить нові назви вулиць обласного центру.
Окрім громадських слухань в рамках ініціативи проводяться дорадчі опитування на вулицях Полтави та опитування в інтернеті за посиланням, яке ви бачите на екрані.