Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Меморандум про співпрацю в реалізації проекту USAID «Реформа Віл-послуг у дії»
60

Меморандум про співпрацю в реалізації проекту USAID «Реформа Віл-послуг у дії»

Представники Полтавської облдержадміністрації та Благодійної Організації «Світло надії» підписали Меморандум про співпрацю. Це вже не перша домовленість про взаємодію влади та благодійників. Цього разу мета- впровадження пілотного проекту побудови стійкої моделі надання послуг людям, які інфіковані ВІЛ. Ця проблема, як в Україні, так і на Полтавщині є нагальною.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
 «До 500 чоловік ми виявляємо щорічно хворих на ВІЛ»
 «До 200 чоловік зі СНІДом ми виявляємо і до 100 чоловік помирають. Ми хочемо зробити так, щоб ця допомога була сталою і вона йшла до пацієнта»

Завдяки співфінансуванню уряду США, які виділили на реалізацію проекту 250 тисяч доларів на Полтавщині у сфері охорони здоров»я пройде реформування. Будуть проводитися ефективні профілактичні заходи та створять відповідні умови для діагностування та лікування ВІЛ.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
 «Антиретровірусну терапію розпочали виконувати Центри ПСМД. Цю мережу плануємо розширити, кабінети довіри і таке інше»
 «Є перебої в поставках закупівлі за рахунок державного бюджету, закупівлі тестів область виділяє певні суми»

Алла Василькова, спеціаліст з питань політики у сфері охорони здоров’я
 «Полтавская область является нашим приоритетным регионом и будет происходить на базе Полтавы и Кременчуга направления-внедрения системных комплексных изменений, которые будут касаться как предоставления прафилактическим группам риска услуг и предоставления медицинской помощи людям, которые живут с ВИЧ»

А ще, -зазначають учасники договору, в інфікованих вірусом буде можливість отримати медичну допомогу як на околицях регіону, так і в обласному центрі. Не потрібно буде їхати в Полтаву для кваліфікованого обстеження. Його надаватимуть фахівці на місцях.

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
 «Можливо їм не вистачає коштів, щоб доїхати до обласного центру направити ліки туди, лікаря і створити умови, щоб вони отримували ці послуги в кожному окремому випадку. Ми повинні діяти в інтересах пацієнтів. У Лубнах одна ситуація, в Полтавському районі ще інша. Задання-проаналізувати всі прогалини і запропонувати варіанти вирішення»

Відпрацьовану в Полтавській області модель сталих послуг планується впроваджувати і в інших регіонах України.