Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
Вулицю Панфілова у Полтаві хочуть перейменувати в Німецьку.
97

Вулицю Панфілова у Полтаві хочуть перейменувати в Німецьку.

Жителі вулиці Панфілова з законом «Про декомунізацію» згодні частково. На їхню думку деякі із вулиць Полтави дійсно треба перейменувати, але ті, що названі на честь людей, які ціною власного життя захищали вітчизну - треба залишити.
житель вулиці Панфілова
«Я вважаю, що в першу чергу треба економіку піднімати. Хоча… старі назви можна й повертати. Вулиці Леніна та Жовтневу, я б перейменував, а от вулицю Панфілова… ми ж виграли ВВВ. Тому цих людей треба вшановувати»

жителька вулиці Панфілова
«Хай залишається вулиця Панфілова, а ось вулицю Жовтнева я б назвала Каштановою»

Найбільше жителів вулиці Панфілова обурює нова назва, яку пропонують їм для перейменування історики та краєзнавці, а саме вулиця Німецька.

жителька вулиці Панфілова
 «Ви знаєте, в мене батько воював. Він уже 25 років як помер. Я думаю, він у могилі б перевернувся, аби знав, що вулиця Німецька буде. В мене один дід не повернувся, інший повернувся і помер в 1959 році. Він би також був би проти. Проти німців я нічого не маю проти, але вулиця має носити історичну назву»

Своїми побажаннями та баченням на громадських обговореннях в рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» жителі вулиці Панфілова поділилися з депутатом міської ради, головою Благодійного Фонду «Полтавська родина» Андрієм Матковським. Жителям вулиці Панфілова він пообіцяв відстоювати їхні пропозиції, адже переконаний саме полтавці мають вибирати назви для вулиць, на яких живуть.
 Андрій Матковський, депутат міської ради, голова БФ «Полтавська родина»
 «Ми все зробимо… я хочу приклад привести, в Києві лише 96 вулиць підлягає перейменуванню, чому в Полтаві більше сотні. Просто, я думаю, політики до цього списку внесли і вулиці, які не мають ніякого відношення до комуністичного режиму. Тому на основі цього опитування ми будемо відстоювати інтереси полтавців. Адже саме вони мають вирішувати, як має називатися їхні вулиці»
Громадські обговорення в рамках ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» будуть тривати до кінця квітня. Далі в рамках ініціативи планується проведення соціолоічного опитування, аби максимально об"єктивно отримати інформацію щодо перейменувань та остаточно визначитися з тим, які назви для своїх вулиць пропонують полтавці. А наприкінці місяця Андрій Матковський передасть пропозиції, підтримані полтавцями, голові Полтавської облдержадміністрації Валерію Головку. Саме він своїм розпорядженням до 21 травня визначить нові назви вулиць обласного центру.