Програма «Життя міста»

У розділі: 12540 відео | АрхівRSS
На сесії обласної ради обговорювали звернення Державної служби геології та надр України щодо надання дозволу «Укргазвидобування» на отримання газу з родовищ області
38

На сесії обласної ради обговорювали звернення Державної служби геології та надр України щодо надання дозволу «Укргазвидобування» на отримання газу з родовищ області

На шосій позачерговій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання понад годину обговорювали звернення Державної служби геології та надр України щодо надання дозволу публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» на отримання газу з родовищ Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів області. Жителі населених пунктів скаржаться,-через видобування газу вони відчувають незручності, вантажні машини, які там постійно знаходяться пошкоджують дороги. Але цю проблему,-зазначає Андрій Пісоцький, перш. заст. голови Полтавської ОДА, намагаються вирішити.


Андрій Пісоцький, перш. заст. голови Полтавської ОДА
«У компанії Укргазвидобування було звернення до сільських рад, сільські ради видавали нам акти згідно з якими ми складали план. Всі роботи було виконано, гроші були перераховані до компанії, які проводять ці ремонтні дороги. В цьому році у нас теж є розроблений проект на 19 мільйонів гривень, поданий до облради, відпрацьовані всі сільські ради»

Проте, більшість депутатів зазначають цих коштів замало. Якщо і надавати дозвіл, необхідно, щоб компанія виділяла більше грошей до обласного бюджету.

Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради
 «19 мільйонів це дуже маленька сума, як якась подачка Укргазвидобування для нашої області це дуже мала сума на сьогоднішній день, яка могла б задовольнити потреби області не тільки ж про дороги питання, не тільки про екологію, а ще соціальна складова, інфраструктура там все вбивається»

Народні обранці обговоривши це питання вирішили,- наразі підприємству дозволу на видобуток газу не надавати. Очільник області Валерій Головко вважає,-рішення прийняли не вірне. Його думку підтримує і директор Укргазвидобування, бо якщо працювати на території області вони не будуть, люди позбудуться роботи і зарплати.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
 «Якщо ми сьогодні відмовляємося від будь-яких грошей, які додатково надходять до обласного бюджету це не правильно. Зробити заручниками сьогодні компанії, які займаються бізнесом видобувної галузі в Полтавській області за якими стоять колективи це теж не правильно. Ми повинні відпрацювати таку форму співпраці з ними, яка б дала можливість знаходити компанії, розбудовувати»

Олександр Романюк, заст. директора ПАТ «Укргазвидобування»
 «Якщо Ви нам не погоджуєте ми йдемо видобуваємо в іншому місті, а у Вас скорочується кількість робочих місць, кількість надходжень»
«Треба не принципову позицію займати, треба об»єднуватися із тими 11 областями, чи з 3 ключовими і разом робити. Якщо всі інші працюють, а Полтава зайняла принципову позицію, будуть видобувати в інших областях більше, а Вас не будуть»

Загалом, на пленарному засіданні депутати розглянули 11 питань порядку денного. Шоста чергова сесія обласної ради сьомого скликання відбудеться 29 квітня.