Програма «Життя міста»

У розділі: 12346 відео | АрхівRSS
З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у галереї мистецтв влаштували соціально-просвітницький захід «Свої Чорнобиль має кольори».
61

З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у галереї мистецтв влаштували соціально-просвітницький захід «Свої Чорнобиль має кольори».

26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилині трапилася жахлива трагедія - аварія на Чорнобильській АЕС. Напередордні цієї дати у галереї мистецтв влаштували соціально-просвітницький захід «Свої Чорнобиль має кольори». Його присвятили життю і творчості відомої у всьому світі художниці Марії Приймаченко. Жінка прожила з родиною все своє життя у тихому поліському селі, яке розташоване у 30-тикілометровій зоні Чорнобиля. Після лиха вона створила унікальний цикл робіт присвячений катастрофі. Актриса Марина Рибась, в образі головної героїні, цитує художницю такими словами:

Марина Рибась , учасниця колективу народного театру на Павленках
"Я квіти сонячні малюю тому, що я люблю людей. Вона хотіла, щоб усі люди любили один одного Не покинула своєї оселі, навіть, коли сталася така катастрофа."

На захід завітала начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олена Ромас, яка зазначила - на рівні саме таких освітньо-інформаційних заходів міська влада допомагає зберігати і передавати наступним поколінням пам»ять про визначні історичні події нашої держави.

Олена Ромас , начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому
"Сьогодні ще раз і ще раз ми будемо вклонятися тим людям, якы були на реакторі. Тим людям, які допомагали чим могли, приїжджали в ту зону. Тим людям, які сьогодні мають статус діти Чорнобиля. Ми будемо їх згадувати, будемо їм дякувати, перед ними приклонятися. "

Сьогодні ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи - кажуть організатори- і наш обов»язок шанувати їх. Самі ж ліквідатори гарного пам»ятають мало.

Євгеній Регент , ліквідатор ЧАЕС
" Эта чернота леса, чернота природы, это радиоактивный фон и облако повлияло сильно. Это первое , а второе  В населенном пункте живность какая-то бегает, людей - никого. "


На зустріч окрім ліквідаторів запросили учасників катастрофи на Чорнобильській АС та їхніх дітей. Для наймолодших гостей підготували ще й солодкі подаруночки - традиційне поліське печиво «Журавлині лапки».