Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Прес-конференція  із налагодження комунікації між місцевими мешканцями, журналістами та вимушеними переселенцями
33

Прес-конференція із налагодження комунікації між місцевими мешканцями, журналістами та вимушеними переселенцями

Переселенець з Луганщини Дмитро Кучковський разом з родиною уже другий рік живе в Полтаві. На прес-конференції із налагодження комунікації між місцевими мешканцями, журналістами та вимушеними переселенцями він наголошує, що головна проблема при переїзді на нове місце - це житло.

Дмитро Кучковський, переселенець з Луганщини
 «Перша проблема була, ми з нею зіткнулися, коли ще не приїхали сюди. Ми ж з початку жили в Бердянську, все сподіалися, що ось-ось все скінчиться. Ми зв’язалися по телефону з ріелтором, він завірив, що все є. Коли ми приїхали, він довго не брав трубки, увечері уже підняв і сказав, що ми вам не раді. Ми поїхали на ночівлю до своїх друзів в Опішню, бо були настільки засмучені, що й не додумалися переночувати в готелі, чи ще десь»

Зараз у родини Дмитра Кучковського проблеми із пошуком житла та з працевлаштуванням уже позаду. Єдине чого б хотілося - це забрати з окупованої території власні речі, які наживалися роками.
Дмитро Кучковський, переселенець з Луганщини
«Ніхто не порушує питання, щоб допомогти переселенцям вивести речі, адже по закону ми не можемо великогабаритні речі забрати. А вивозити їх через Росію це вже занадто».На прес-конференції організатори заходу - представники «Інституту аналітики та адвокації» звернули увагу на те, що треба якомога більше уваги приділяти проблемам внутрішньо переміщених осіб, зокрема засобам масової інформації.

«Те чого немає в пресі, того немає у свідомості суспільства»

На заході також презентували відео проект про життя внутрішньо переміщених осіб, які змушені були покинути свої домівки, аби жити далі та будувати світле майбутнє. В міні-фільмі три сім»ї розповідають, як склалося їхнє нове життя, та поділилися своїми переживаннями.