Програма «Життя міста»

У розділі: 13801 відео | АрхівRSS
Проблему неефективного використання тепла обговорили на семінарі з енергозбереження
76

Проблему неефективного використання тепла обговорили на семінарі з енергозбереження

Проблему неефективного використання тепла та заходи спрямовані на його збереження обговорили на семінарі «Енергоефективність, енергозбереження. Відновлювальні джерела енергії». Захід, - зазначають його учасники , - своєрідний обмін досвідом між містами та селищами, які переймаються питанням енергозбереження та мають уже якісь напрацювання.
Олександр Галич, учасник семінару м.Полтава
«З нашого боку будуть представлені наукові напрацювання. На нашій базі є така досить цікава лабораторія джерел енергії, яка представлена в рамках міжнародного проекту. Є сонячний колектор, є лабораторія, що дозволяють контролювати ці колектори і спрогнозувати той ефект, якого можна досягти завдяки використання таких джерел енергії»

Проблеми пов’язані з енергозбереженням гостро постали тільки нещодавно, коли стрімко почали зростати тарифи на газ, теплоенергію, електроенергію, -зазначає експерт Володимир Калініченко, - раніше ж, коли зводилися наші будинки, цим питанням не переймалися. А ось економічна криза, змусила задуматися про заходи, спрямовані на ефективне використання енергії та збереження тепла. Найбільше його втрачається через стіни, дах, підвал, вікна та двері, - наголошує пан Володимир, - тому необхідно подбати про їхнє утеплення.
А ще, додають фахівці : варто подбати і про реконструкцію систем опалення багатоквартирних будинків, щоб зберегти до 20% тепла.


 Володимир Калініченко, експерт з енергозбереження м.Полтава
«Наприклад, будинок з верхнім розкладом тепла, то зверху йде гарячий теплоносій. Тобто на 9-й поверх приходить 95% тепла, на 8-й 80% і т. д. І тоді виходить, що на верхніх поверхах люди вікна відкривають, бо жарко, а на нижніх – у валянках ходять. Це також не збалансована система опалення»

Окрім енергозбереження, є ще один шлях зменшення споживання енергоресурсів - це альтернативні види палива, - говорить пан Володимир. Проте, щоб досягти якихось результатів, спочатку необхідно витратити немалу суму коштів, адже це і облаштування спеціального котла і заготовка сировини. Тому, для початку, варто хоча б про утеплення подбати. Адже тепло не тому, хто за нього багато сплачує, а тому, хто знає як його зберегти та примножити.