Програма «Життя міста»

У розділі: 13835 відео | АрхівRSS
Збірник спогадів «Від старої громади до шістдесятників» у Полтаві презентував Микола Кульчинський
95

Збірник спогадів «Від старої громади до шістдесятників» у Полтаві презентував Микола Кульчинський

Збірник спогадів «Від старої громади до шістдесятників» у Полтаві презентував голова обласного товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський. Він же є і упорядником, і редактором. До збірки увійшли спогади патріотів України, які боролися за відродження української нації.

 Микола Кульчинський, голова обласного товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка
 « Я буду презентувати збірку спогадів 12 авторів. Інколи їхніх спогадів, а інколи спогадів про них . 12 надзвичайно видатних людей України, великих патріотів. Починаючи із 1860 року, спогадів Івана Чикаленка, члена старої громади»  «і далі вже ідуть спогади учасників української революції»
Книжка видана ще рік тому, - розповів на прес-конференції Микола Кульчинський , але через важкий стан здоров’я, презентувати її зміг лише зараз. А ще додав,- ця збірка спогадів є великим внеском «Просвіти» у справу виконання Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті».

Микола Кульчинський, голова обласного товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка
«Книга…вона пройнята піднесеним духом любові до України і жертовної праці. Вона наче протистоїть явищу національного негелізма, який поруч із національним самоусвідомленням іде в Україні. Вона також надає духу тим хто хоче працювати над майбутнім України і вчить, як треба працювати»

Уже понад 100 екземплярів Збірки спогадів «Від старої громади до шістдесятників» представники обласного товариства “Просвіта” відправили українським захисникам на Схід, скільки ж подарували учням, які приїздили у Полтаву на олімпіаду з української мови та літератури. Решту, обіцяють, роздати під час урочистого відкриття пам’ятника Мазепі. До речі, відкриття заплановане на п’яте травня, і як зауважив Микола Кульчинський - це культурна подія всеукраїнського масштабу, на яку буде запрошено президента України Петра Порошенка.