Програма «Життя міста»

У розділі: 12986 відео | АрхівRSS
В обласній бібліотеці вшанували жертв вірменської трагедії 1915-1922 років
48

В обласній бібліотеці вшанували жертв вірменської трагедії 1915-1922 років

Вшанували жертв вірменської трагедії 1915-1922 років і напередодні роковин на зустрічі общини. 24 квітня 1915 року за розпорядженням уряду Османської Туреччини зі своєї батьківщини було депортовано і дорогою знищено півтора мільйони мирного корінного населення Західної Вірменії. Цю трагедію вважають організованим масовим знищенням вірмен в Османській імперії, проте офіційно ті події як геноцид так і не визнано багатьма країнами світу. Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА
«Як би в нас не було голодомору, ми б мабуть і не зрозуміли. Адже наш голодомор також не визнаний у багатьох країнах світу. Нас об’єднує не визнання геноцидом тих трагічних сторінок вірменського та українського народів, нас об’єднують ті страшні цифри втраченого населення»

Масове знищення вірмен проводилося у кілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація з прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація і вбивства . На круглому столі у Полтаві згадали цю найтрагічнішу сторінку історії вірменського народу. Представник вірменської громади Едуард Шакарян розповів, що трагедія 1915-1922 років забрала життя його рідних. Бабуся, батько та тітка загинули, коли турки прийшли в Баку. тому його родина була змушена виїхати до Полтави.
Едуард Шакарян, представник вірменської громади

«Переїхавши сюди, моя сімя наче розцвіла"

На круглому столі були присутні і представники грузинської, єврейської та німецької громад. Вони висловили свою підтримку вірменському народу.
 Світлана Москвіна, представник єврейської громади
«Это совершенно не правильно, чтобы один народ давил на другой, и наша задача донести это к другим народам, которые этого не почувствовали, и дай Бог, чтобы они этого и не почувствовали»
 Станіслав Гізбрехт, представник німецької громади
 «От всего немецкого народа выражаю соболезнование всем армянам, которые проживают во всем мире, дай Бог, чтобы наши дети ы ваши никогда не переносили подобных потрясений»  «Дай Бог, чтобы все жили в мире и согласии»

Нині на території Полтавщини проживає близько 4 тисяч представників вірменської громади, і всі вони прагнуть, щоб страшну трагедію 1915-1922 років, якої зазнав вірменський народ, визнали геноцидом