Програма «Життя міста»

У розділі: 13183 відео | АрхівRSS
З першого травня в українців зростуть пенсії
62

З першого травня в українців зростуть пенсії

З 1 травня прожитковий мінімум українців зросте з 1074 до 1130 грн. Відповідно до цих змін підвищаться пенсії, а також ті доплати та надбавки, які ґрунтуються на сумі прожиткового мінімуму. Перераховуватимуть у відсотковому еквіваленті, а оскільки мінімум виріс ненабагато, то і збільшення передбачають невеликі. Наприклад, пенсіонерка отримувала 1355 грн. Ця сума більша від прожиткового мінімуму, але під перерахунок підлягають деякі складові цієї виплати. 446 грн складають поняття основного розміру пенсії. Оскільки ця категорія залежить від прожиткового мінімуму, вона буде перерахована.

 Ірина Товстоножко, начальник управління пенсійного забезпечення
"Тобто особа отримувала таку доплату станом на вересень 627 грн. а з травня ця доплата складе 683 грн, тобто рівно на 56 грн, на розмір підвищення прожиткового мінімума, зазначена особа вже отримає збільшення пенсії "

Перерахують також пенсії учасникам війни на 15 відсотків від прожиткового мінімуму, це приблизно 8 грн. Передбачено збільшення виплат за кожен рік наднормового стажу. Хоч і у перерахунку ця сума незначна.

 Ірина Товстоножко, начальник управління пенсійного забезпечення
"Якщо на сьогоднішній день за кожний повний рік стажу ми доплачуємо 10, 74 грн, то це буде сума 11, 30.
"
Також перерахують пенсійні виплати для інвалідів війни, шахтарів, громадян, що постраждали від Чорнобильської трагедії. За особливі заслуги перед Україною пенсіонери також отримуватимуть більші надбавки.

 Ірина Товстоножко, начальник управління пенсійного забезпечення
" Інформаційно повідомлю, що такі пенсії нараховуються відповідно до прожиткового мінімуму у відсотках, залежно від нагороди пенсіонера, від 20 до 40%. Якщо наприклад пенсіонер отримував 40%, то сума зросте на 22 грн 20 коп. "

Громадянам не потрібно додатково звертатися до органів пенсійного фонду,-повідомили на прес-конференції, всі перерахунки проведуть автоматично. Загальні видатки на підвищеннґ пенсій по області становитимуть близько 18 млн грн.