Програма «Життя міста»

У розділі: 13183 відео | АрхівRSS
Виробники хлібопекарської продукції Полтавщини змагалися між собою в конкурсі, хто краще пече та прикрашає Великодні паски
58

Виробники хлібопекарської продукції Полтавщини змагалися між собою в конкурсі, хто краще пече та прикрашає Великодні паски

9 рік поспіль в Полтаві проходить конкурс на кращу великодню продукцію. Цьогоріч, в змаганнях взяли участь представники 8 виробників з різних куточків області. На конкурсі демонстрували вміння та оригінальність здоби.

Алла Миронова, генеральний директор «Полтавастандартметрологія»
 «Мета нашого заходу, щоб люди побачили, яку пасочку вони можуть купити, в якого виробника, з чого складається ця паска. Рецептуру ми не просимо, щоб нам вказували, але інгредієнти, які використовуються ми знаємо»

Оцінювали випічку члени конкурсної комісії в категоріях: масове та немасове виробництво. До останнього увійшли ексклюзивні вироби та нестандартно оформлена здоба, яка йде на продаж в невеликій кількості. А ще, журі, необхідно було наосліп визначити переможців.

Алла Миронова, генеральний директор «Полтавастандартметрологія»
 «Члени конкурсної комісії взагалі не знають, що це за виробник. Продукція іде під номерами, за смаковими якостями, за характеристиками виставлені бали. Потім ми підсумовуємо це все і отримуємо переможця»

На конкурс щороку запрошують священнослужителів. Вони, напередодні свята, традиційно освячують продукцію виробників.

отець Іван, прес-секретар архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора УПЦ КП
«Наше сьогоднішнє покоління втратили глибинні традиції українського народу, зокрема, традиції, які стосуються випіканні паски, прикрашання пасок, формування витоку пасхальної композиції. Тому сьогодні важливо проводити такі конкурси і відроджувати наші традиції»

Анна Савлук, учасниця конкурсу розповідає,-в змаганнях беруть участь постійно . Цьогоріч,-до нього підійшли більш оригінально. Виготовили паски без традиційного білого верху. Сподівається,-що саме їх здоба сподобається журі.

Анна Савлук, учасниця конкурсу
 «Це звичайна пасочка, тут немає ніякої намазки, тільки посипано зверху трохи прикрасами і все»
«У всіх взагалі паска змащена білком, абр ж мастіка, так називаємо, а ми вирішили прикрасити тістом»

Завдяки конкурсу виробники не тільки демонструють свою продукцію, а й порівнюють її з конкурентами. Відтак і прагнуть виготовити якомога кращі вироби.