Програма «Час відпочинку»

У розділі: 100 відео | АрхівRSS
28 травня. Полтава. Театр ім. М.В. Гоголя. "Великий диктатор" по мотивам Б. Брехта
493

28 травня. Полтава. Театр ім. М.В. Гоголя. "Великий диктатор" по мотивам Б. Брехта

Полiтична драма з елементами трагiчного гротеску "Великий диктатор" по мотивам п'еси Б.Брехта" Кар'ера Артуро Уi, яку можна було спинити. Режисер - Олександр Охрiцький.
Вистава «Великий диктатор» поставлена по мотивам п’єси-хроніки, п’єси-параболи Б.Брехта «Кар’єра Артуро Уї».
Хоча у п’єсі їдеться про чиказьких гангстерів, у ній легко проглядаються основні події німецької та європейської історії: підпал рейхстагу, окупація Австрії та кар’єра Фюррера, яку можна було спинити. Літературним підґрунтям багатьох картин п’єси є сцени Шекспірівського «Річарда III». Особливість п’єси–параболи дозволяє провести паралелі не тільки з гітлерівським режимом, а з будь яким тоталітарним режимом взагалі.
Архітектоніка вистави дозволяє розкрити всі особливості Епічного театру та досягти головного його надзавдання: шляхом роздумів та висновків, а не переживань, зрозуміти і прийняти головну ідею автора.
Театр "Гайдамаки XXI ст." розпочав свій творчий шлях дипломною виставою режисера Охріцького Олександра, за одноіменною повістю Т.Г. Шевченко.
Вистава була помічена та оцінена театральними критиками і, прямо зі студентської лавки, потрапила на Міжнародні фестивалі: "Тернопільські театральні вечори" та "Homo Ludens" м. Миколаїв.
Так з'явилась ідея створити професійну театральну трупу на базі випускників великого театрального педагога Биченко Нінель Антонівни. Яка на даний момент є Почесним художнім керівником театру. До складу трупи входять 3 покоління акторів, як колишні випускники, так і нинішні студенти. Всіх нас об'єднує одна школа, одні цінності, один дух.
Театр позиціонує себе, як український класичний драматичний. Обираючи відповідну драматургію, трактує і втілює її, реагуючи на проблеми сьогодення.
Театр працює на базі кінотеатру "Краків", приміщення якого поступово відновлюється руками самих же акторів, оскільки ми не маємо ніяких державних дотацій.
У даному випадку, мета театру - участь у великих проектах, міжнародних фестивалях, стабільних гастролях, щоб мати змогу вийти на міжнародний рівень, працювати з кращими і серед кращих!