Програма «Життя міста»

У розділі: 11941 відео | АрхівRSS
90-річниця від дня загибелі політичного і державного діяча Симона Петлюри
61

90-річниця від дня загибелі політичного і державного діяча Симона Петлюри

З нагоди 90-річниці смерті Симона Петлюри державного і політичного діяча полтавці зібралися біля меморіальної дошки. Предстаники влади, молодь та духовенство наголошують,-нині питання державності є досить актуальним, а Симон Петлюра боровся за незалежність і самостійність України.

Петро Ворона, депутат Полтавської обласної ради
 «Він був унікальною людиною, культуролог. Людина була надзвичайно освічена. Федір Вовк говорив, Україна має унікального героя, який може стати провідником нації. Людина желізної волі, яка була оплотом незалежності України, якби його слухали в УНР Центральній раді слухали і створили сильну армію, то можливо УНР вистояла»

Андрій Писарчук, студент
 «Щоб знали люди, що така постать була. А як вже розуміють з позитивного, чи негативного це особиста річ кожного, але потрібно знати»
 «На тлі тих подій Петлюра намагався прийти до національних українських ідей, самостійності»

Патріоти вважають,- в Полтаві необхідно встановити пам»ятник Симону Петлюрі. Саме так, мешканці міста вшанують державного діяча. Коли задум втілять у життя наразі не відомо.

Микола Кульчинський, голова товариства «Просвіта»
 «Буде стояти і пам»ятник Петлюрі, бо іде процес переосмислення, поверненням українцям безликої маси до свідомого, становлення свідомого українця. Людина, яка осмислює виклики історичні для української нації, розуміє її вирішення»
 «Ми будемо ініціювати перед містом, перед обласною владою звернення з проханням створити журі, яке б оголосило Всеукраїнський конкурс кращий проект пам»ятника Петлюрі»

Захід закінчився урочистим покладанням квітів представниками влади, духовенства та молоді до меморіальної дошки Симону Петлюрі.