Програма «Життя міста»

У розділі: 12346 відео | АрхівRSS
Створити єдиний волонтерський реєстр на Полтавщині має на меті голова Полтавської обласної ради: Олександр Біленький
62

Створити єдиний волонтерський реєстр на Полтавщині має на меті голова Полтавської обласної ради: Олександр Біленький

50, 150 чи 200…? Скільки на сьогодні існує волонтерських організацій на Полтавщині докорінно не відомо. І немає нічого поганого в тому, що громада прагне допомагати та підтримувати наших захисників, проблема у відсутності координації між ними, через що військові частини допомогу отримують не рівномірно - говорить голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. На прес-конференції «Взаємодія влади і громади щодо допомоги бійцям у зоні АТО» з представниками Громадської ради при облраді він висловив бажання створити у майбутньому реєстр волонтерський організацій.

 Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради «Я не хочу перебирати на себе якісь функції, чи контрольні, чи спостережні. Для мене на даному етапі важливо зрозуміти координацію волонтерського руху у Полтавській області: хто їздить, куди їздить, що возить, чи потрібно в такому обсязі направляти допомогу в ту, чи іншу військову частину, чи цю допомогу ми можемо диверсіфікувати. Адже коли ми розуміємо потреби загальні ми можемо перенаправляти допомогу на ту, чи іншу частину»

Така ідея до душі і самим волонтерам, говорять таким чином можна буде контролювати кошти та слідкувати, чи дійсно відправлена гуманітарна допомога йде за призначенням.

Євген Ніколаєнко, представник Громадської ради при Полтавській ОР, керівник «Антикорупційного руху в Полтавській обл.» «Наприклад приїхала гуманітарна допомога, німці її залюбки надають по потребам. Волонтери - небагаті люди, а 40 тисяч треба заплатити за фуру. Німці не платять, це потрібно нам»
«Треба знати, куди гроші ми даємо, туди, чи не туди»

Волонтерський рух в Україні, зокрема на Полтавщині активно став розвиватися з початком бойових дій на сході країни. Громада активно прагнула допомагати солдатам, тому з часом у області утворилася велика кількість волонтерських напрямків, які забезпечують бійців різноманітними товарами: продукти харчування, предмети гігієни, медичне та технічне обладнання та надають різного роду допомогу.

 Євгеній Мартосенко, представник Громадської ради при Полтавській облраді, керівник проекту «Армія гідності» в Полтавській обл. «Допомога солдатам на фронті, також допомога їхнім родинам, захист прав бійців після закінчення сроку служби»
 «Психологічна і соціальна реабілітація…волонтерська допомога та інше»
 Ніна Кирпотіна, представник Громадської ради при Полтавській облраді, координатор громадської спілки «Громада Полтавщини» «Це і надання матеріальної підтримки, ми присилаємо туди свіжі газети, щоб вони отримували інформацію, бо вони часто скаржаться, що в них немає інформації»

Окрім того, Громадська рада при облраді відгукнулася на звернення військовослужбовців 30 окремої меха6нізованої бригади про виготовлення бойових стягів (показати 14:40). 12 військових прапорів буде передано в зону АТО піднімати морально-військовий дух українських військових.
На прес-конференії волонтери також відзначили велику заслугу небайдужих полтавців, які залюбки долучалися до допомоги військовим та передавали їм хто, що міг.

 Наталія Костіна, представник Громадської ради при Полтавській облраді, координатор громадської спілки «Громада Полтавщини» «Допомогу нам цю надають ПП………про них говорити можна довго. Вони справжні патріоти нашої країни»

Долучитися до волонтерської діяльності, допомогти військовим та принести гуманітарну допомогу небайдужі полтавці можуть за адресою вулиця Жовтнева, 45, кімната 118.

Вивести на екран: Волонтерська організація «Громада Полтавщини». Адреса: вул. Жовтнева, 45; кім. 118.