Програма «Життя міста»

У розділі: 12987 відео | АрхівRSS
Полтавським патрульним розповіли що робити із затриманими, які перебувають під дією наркотиків
61

Полтавським патрульним розповіли що робити із затриманими, які перебувають під дією наркотиків

Патрульним поліцейським розказали, що робити із затриманими наркозалежними. На шляху боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД заклади охорони здоров’я, неурядові організації великої уваги приділяють роботі саме з цією категорією осіб. Адже за статистикою більшість хворих на ВІЛ є особи, що вживають наркотики. У Полтаві до спільної роботи, фахівці вирішили залучити і правоохоронців. На тематичному семінарі їм надали інформацію куди та до кого звертатися при зустрічі з потенційними пацієнтами наркодиспансеру.

 Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії»
 «У нас вже були такі випадки, коли поліцейські, дякуємо їм за це, привозили наших пацієнтів до нашого офісу, але в нас там немає сервісів. Тому маємо таке бажання надати їм контакти наших соціальних працівників. А ті в свою чергу, могли пере направити наркозалежних на отримання послуг»

Заборонити вживати наркотики, а наркозалежних ізолювати від суспільства для припинення розповсюдження епідемії ВІЛ - не кращий варіант, наголошують фахівці. Альтернативою забороні є так звана програма зменшення шкоди. Діє вона і в Полтаві.

 Вадим Клорфайн, завідуючим стаціонарним відділенням Полт.обл.наркологічного диспансеру
 «Во всем мире нашло применение обмен шприцов. Т.е. есть спец места, где грязные шприцы можно обменять на чистые»

На тематичному круглому столі поліцейським розповіли іще й про аут річ-маршрути соціальних працівників БО «Світло надії» т а шляхи подальшої співпраці спеціалістів двох структур.

Володимир Левченко, інспектор патрульної поліції
 «Так як під час чергування нам нерідко приходиться зтикатися з наркоманами та алкоголіками, ця інформація є досить слушно. Ми приймемо її до уваги та будемо працювати»

Патрульні додають: щодоби зустрічей з особами в наркотичному сп’янінні буває щонайменше три, тож отримана інформація на круглому столі є вкрай актуальною.