Програма «Життя міста»

У розділі: 14454 відео | АрхівRSS
З жовтня по всій Україні встановлять понад 5 тисяч відеокамер для фіксації порушень правил дорожнього руху
38

З жовтня по всій Україні встановлять понад 5 тисяч відеокамер для фіксації порушень правил дорожнього руху

Рік тому Верховна Рада прийняла закон за яким відновила роботу відеокамер, що повинні фіксувати порушення правил дорожнього руху. Більше того з жовтня місяця по всій Україні встановлять ще 5000 камер- повідомляє інтернет-видання Сегодня юа. Нагадаємо, у 2008 році Конституційний суд визнав відео фіксацію незаконною. Причиною такого рішення стали автомобілі, що продані за дорученням, або просто вкрадені. За правилами ПДР за правопорушення таких автомобілів платитиме власник, хоч і до події буде не причетний. Пан Ігор, водій зі стажем також отримав «лист щастя» помилково.

 Ігор, водій
" Фиксация была машины, допустим видели такую же машину, номер просто ошибочный был. Приходили получается штрафы на меня. "

Довелося оскаржувати рішення відео фіксації у суді. Ігорю вдалося довести свою непричетність до справи, але це зайняло багато часу у судових тяганинах. Хоч і каже, якщо виправити помилки у роботі, вирішити питання з водіями, що не є власниками автівок, то практика відеоспостереження позитивна. Найкраще, звісно - не порушувати, одностайно кажуть усі водії.
 Михайло, водій
" Як водій особисто намагаюся не порушувати. Але всі ми люди, різне буває. Не хотілося б потрапити в таку відео фіксацію. "

Замість попереджень тепер водії отримуватимуть бали. Приміром у кожному нарахують по 150 балів, за перевищення швидкості на 20 км.год відберуть 50 балів. Тобто тільки четверте таке порушення буде каратися безпосередньо грошовим штрафом. Водії вважають, що дієвіше карати все-таки грошима.

Олександр, водій
" Людей будут суммы останавливать. Что значит баллы? Помимо баллов есть еще счета, письма счастья, это будут начисление каких-то сумм. "

Нарахування штрафів не найбільша проблема, вважають водії, питання у тому як примусити порушника заплатити гроші. Бувають випадки, коли на машинах «висить» кілька неоплачених правопорушень.

Вадим, водій
" Буде накладений штраф на порушника, а в кінцевому результаті, яким чином ці кошти будуть стягнуті? Ось у чому проблема. "

На встановлення нової відеотехніки полтавською міською радою виділено 16 млн, розповідає начальник відділу комунікацій ГУНП в Полт. обл. Юрій Сулаєв. На черзі тендерні процедури, по закінченню яких почнуть встановлювати обладнання. Раніше встановлені відеокамери вийшли з ладу.

 Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікацій ГУНП в Полт. обл.
" Жодна із камер, які встановлені у Полтаві, не працюючі. Вони були встановлені, їх було 28. Але потім вони вийшли з ладу, тобто не обслуговувались, тобто не працюють. "

У будь-якому випадку відеореєстрація порушень в першу чергу повинна привчити водіїв до самоконтролю, адже як і раніше місцезнаходження встановлених відеокамер залишиться невідомим.