Програма «Життя міста»

У розділі: 14453 відео | АрхівRSS
Християни вшановують пам'ять пророка Іллі
89

Християни вшановують пам'ять пророка Іллі

2 серпня християни вшановують пам'ять пророка Іллі, якого наші пращури вважали посередником між небом і землею, він міг припиняти засуху і викликати дощ, що сприяло хорошому врожаю. Через це в народних віруваннях у цьому святому поєдналися протилежні якості - суворість разом з добротою. Тому свято Іллі - це і серйозний і веселий день.

Василь Фазан, священик Свято-Вознесенської церкви міста Полтава УПЦ
 «Це старозаповітний пророк, який передбачив пришестя та народження Ісуса Христа. Найголовнішою основою цього свята є те, що кожна православна людина має мати сильну віру в Бога і бажання молитися»

В цей день, кожен православний християнин приходячи до храму готується до таїнств сповіді і причастя. А також молотися за здоров’я живих та за упокоєння душ померлих.

 Василь Фазан, священик Свято-Вознесенської церкви міста Полтава УПЦ
 «Я б рекомендував усім, мої дорогі браття та сестри, молитися, щоб якомога швидше у нашій державі запанував мир і любов та повага один до одного, бо як показав Ілля - молитва може звільнити і нас, і наше життя, і людей, які нас оточують»

Наші пращури вважали, що після Свята Іллі не можна купатися, бо ніби вода ставала непридатною. Адже катаючись небом, один з коней Іллі губить підкову, яка охолоджувала річки і моря. А ще говорили, що після 2 серпня у водоймах з'являється всяка нечисть. Проте сьогодні, як виявилося в ході нашого опитування, у подібні прикмети вже майже ніхто не вірить, вважаючи їх вигадкою.

 «Говорять, що можна заболіти, але ми все рівно купаємося як жако, нікуди подітися»
 «Я в це взагалі не вірю, я вважаю, що це все міф»
«Та ні, можна. Просто вода стає холодна»
 «зараз глобальне потепління, дуже жарко, тому це не актуально»
«Купатися будемо доти, доки тепло»

Вірували наші пращури і в інші прикмети та приказки, наприклад вважалося, що Якщо зранку 2 серпня хмарно, то сівба повинна бути рання і можна чекати доброго врожаю; якщо хмарно опівдні - середня сівба, а якщо ввечері - сівба пізня і врожай поганий. Також вважали, що Після Іллі - громи не страшні .