Програма «Життя міста»

У розділі: 13803 відео | АрхівRSS
Школярам, які підуть на навчання у 2016 році вчитися буде значно легше. В Україні затверджено спрощені навчальні програми для першокласників
47

Школярам, які підуть на навчання у 2016 році вчитися буде значно легше. В Україні затверджено спрощені навчальні програми для першокласників

З нового навчального року почнуть діяти вдосконалені навчальні програми. З ініціативи Міністерства освіти та науки України створили спеціальну комісію та онлайн обговорення минулорічних навчальних програм. Висловлювали свої думки практикуючі вчителі, методисти, науковці. Усі побажання були розглянуті і ось результат - спрощення .

Марина Криливець, методист відділу дошкільної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної освіти
"Чи обов’язковим є прочитати 100 слів за хвилину, і коли дитину запитуєш про що вона прочитала, зовсім не розуміє змісту. Тому завдання навчити читати виразно, усвідомлено, дитина повинна розуміти про що вона прочитала. "

Змінили й зміст програм для літературного читання . Тепер наповнення цікавіше, аби не відбити любов до книжок, пояснює пані Марина. Щоправда нових хрестоматій для школярів ще не надрукували. Тож учителям доведеться не тільки знаходити потрібні тексти, а і можливість запропонувати їх для прочитання. Аби не травмувати психіку першокласників педагогам не дозволятимуть користуватися червоною пастою.

 Марина Криливець, методист відділу дошкільної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної освіти
" Учитель знаходить у дитячій роботі не те, що в дитини не вдалося, а те, що у виконаній роботі дитині вдалося найкраще, практично ідеально. І тоді зеленою ручкою учитель це підкреслює, помічає для того, щоб дитина, одержавши свою роботу після перевірки, ще раз пораділа своїм успіхам."

Обов’язкове колись завдання - напам’ять вивчити табличку множення за літо, тепер також відмінять. Запам’ятати цей матеріал діти повинні у процесі навчання, щоб уникнути монотонного зазубрювання.
Батьки кажуть подібні розвантаження для дітей просто необхідні.

Вікторія, полтавка
"Коли я вчилася і коли вчилися мої племінники навчання було простішим, на мою думку. І те, що на данний момент дітей просто перегружають, це ніяким чином не сприяє кращому засвоєнню матеріалу, а навпаки в голові каша. "
Тамара Григорівна, полтавка
"Я ж с внучкой занимаюсь. Не потрібно вот это на скорость. Оно ничего не дает. Ребенок начинает читать и только думает о скорости, совершенно не вникает в смысл прочитанного. Сейчас отменили это? Это прекрасно. "

Спрощення програми - говорят спеціалісти - не зменшить якість знань та обсяг вивченого матеріалу, а тільки полегшить перші шкільні роки учням.