Програма «Життя міста»

У розділі: 14454 відео | АрхівRSS
Розвиток Полтавщини стратегічно важливий для Укргазвидобування
106

Розвиток Полтавщини стратегічно важливий для Укргазвидобування

Під час постійних депутатських комісій та сесій обласної ради неодноразово порушувалося питання чи надавати дозволи на видобуток нафти і газу на території області. В селі Куликове Полтавського району знаходиться близько 30 діючих свердловин. Як наслідок,-розповідає сільський голова Євген Почечун місцеві відчувають багато незручностей.

Євген Почечун, Куликівський сільський голова
 «Люди не розуміють вони не отлічаються от той громади де немає цих скважин, газ горить так само, платять так само, але грязь на дорогах у них, проблеми з екологією у них, дороги розбиті у них. Складно це пояснити людям»

Щоб обговорити та вирішити проблемну ситуацію до Полтавської облдержадміністрації на засідання круглого столу запросили представників «Укргазвидобування». Вони наголошують,- розвиток регіону стратегічно для них важливий. Саме Полтавську область вважають вдалою для реалізації енергетичної стратегії. Нині на території Полтащини знаходиться 36 родовищ та 839 свердловин. Щороку видобувають понад 5 мільйонів кубометрів газу, а це становить понад 40 % по Україні. Протягом наступних 5 років кількість свердловин хочуть збільшити, приблизно до 300.

Олександр Романюк, перший заступник Голови Правління-директор виконавчий ПАТ «Укргазвидобування»
«У Полтаві є всі умови для того, щоб стати найбільшою областю з точки зору видобутку газу і отримати від цього всі переваги, які несе в собі промисловість це і створення робочих місць»
 «Це і розвиток інфраструктури це повинно відбуватися з дотриманням екологічних норм, бо газ скінчиться через 40-50 років а жити всі тут будемо»

Через те,-додає Олександр Романюк, директор нафтогазовидобувної організації, що в області активно розвивається ця галузь роботу і стабільний заробіток мають близько 6 тисяч місцевих. Крім того,- газ і нафту видобувають відповідно до нових технологій. Гідравлічний розрив пласту дає змогу збільшити продуктивність нафтогазових свердловин. Стабільна зарплата,-зазначає Андрій Пісоцький, перший заступник губернатора, - добре, але питання екології значно важливіше.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
«За останні місяці зарплата у цій компанії збільшилась на 50 %. Це все дуже добре. Але хочу сказати, що є й інша сторона-це місцеві громади. Ті питання, які виникають в місцевих громадах з водою, дорогами, екологічними проблемами ми до цих проблем небайдужі»

Представники обласної влади зазначають,-дозволи можуть надати компанії в тому випадку, коли побачать в бюджетному Кодексі зміни. Тобто газовидобувна компанія сплачуватиме до обласної та місцевих скарбниць приблизно 5-10% податків.