Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
7 вересня відзначають день салямі
77

7 вересня відзначають день салямі

Сьогодні важко знайти гурмана, який хоча б раз не куштував ковбасу салямі. Нею гостей пригощають під час урочистих подій-День народження, весілля та інші. Полтавці, як виявилося, теж її полюбляють, але зі зростанням цін на неї не часто купують.

«Їм, подобається, смачна»
 «Не дуже багато їв, не гурман я. Не дуже розбираюсь»
 «Вкус у неї нормальний»
«Я вообще щас ковбасу не їм. Дорого і не дуже здорово для організма»
 «Своїм специфічним вкусом. Вона дуже добра. Одна із моїх любимих ковбас»

Щоб салямі була справді смачною,-зазначають технологи,- її виготовляють за спеціальними технологіями. Для приготування використовують тільки свіже м»ясо. Температура повітря в цехах м»ясокомбінатів повинна бути прохолодною, близько 15 градусів з позначкою «+».

Роман Аванесов, технолог Полтавської М’ясної Компанії
«Для изготовления необходимо отобрать сырьё, заранее его подготовить также необходимо соблюдать все технологические инструменты, чтоб сырьё соответствовало Госстандартам»
 «Различаются салями между собой по типу жировых креплений, по виду используемых специй, а также по степени помола мясопродуктов»

Цю ковбасу можна давати і дітям,-кажуть фахівці, але в невеликій кількості. А ще салямі відрізняється від інших ковбас. Таку відмінність можна побачити навіть неозброєним оком.

Роман Аванесов, технолог Полтавської М’ясної Компанії
 «Салями делается по особой технологии, проходит сушку, копчения. Отличается от других колбас своими вкусовыми качествами, сырьевым. Например мы видим сервелат и салями, отличаются по рисунку, по структуре шпига, по структуре мяса»

Виявляється , свій день є навіть у салямі. Він відзначається 7 вересня. Початок цього незвичайного свята покладено в США 2006 року. Ідея належить подругам Крістіні та Вірджинії, які не мислили й дня прожити без шматочка цієї смачної і ароматної ковбаси. Не зважаючи на те, що свято не офіційне, цього дня любителі салямі вкотре можуть побалувати себе делікатесом.