Програма «Життя міста»

У розділі: 8263 відео | АрхівRSS
Полтавська комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами

Полтавська комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами

Згідно з новою Комплексною програмою поводження з твердими побутовими відходами, протягом найближчих 5 років на Полтавщині має з»явитися 17 полігонів для сміття. Їх збудують, добудують чи реконструюють на базі вже існуючих - розповідає начальник Управління ЖКГ облдержадміністрації Едуард Рева.

Едуард Рева, начальник Управління ЖКГ ОДА

"У нас 670 сміттєзвалищ. Полігон - це технічна споруда, яка має захисну систему, плівку, яка захищає і ніякі шкідливі речовини не потрапляють у грунтові води. У нас таких всього 8 і вони мають невелику потужність - від 3 до 6 га."

Графік рекультивації звалищ мають затвердити на обласному рівні у першому півріччі нинішнього року, після чого їх почнуть ліквідовувати. На фінішній прямій в області мають з»явитися 3 потужних сміттєпереробних заводи. Однак - за словами Едуарда Реви - до цього ще мине дуже багато часу.

Едуард Рева, начальник Управління ЖКГ ОДА

"Ті, хто об»єднаються - з обласного бюджету, з Фонду охорони навколишнього середовища передбачає фінансування 50х50. Тобто, - ви об»єдналися навколо проблеми, приєднали до себе село, селище, ви зробили муніципальне співробітництво - область гарантує, що вона буде допомагати на придбання спецтехніки - 50х50, будівництво полігону 50х50."

За підрахунками спеціалістів, створення одного полігону коштуватиме субрегіону близько 17 млн євро, а разом з проведенням усіх необхідних заходів: закупівлею техніки, придбання контейнерів, сортувальних станцій тощо близько 53 млн євро.