Програма «Життя міста»

У розділі: 8263 відео | АрхівRSS
«Полтавський краєзнавчий музей: Маловідомої сторінки історії, музеєзнавства, охорони пам’яток»

«Полтавський краєзнавчий музей: Маловідомої сторінки історії, музеєзнавства, охорони пам’яток»

До Міжнародного дня пам’яток та історичних місць, відбулася презентація книги - «Полтавський краєзнавчий музей: Збірник наукових статей. Маловідомої сторінки історії, музеєзнавства, охорони пам’яток. Випуск ХІ». Видання є підсумком наукової діяльності закладу за 2015 рік


Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського
" Це матеріали, які збирав Полтавський краєзнавчий музей впродовж цілого року. Розділи цього щорічника присвячені вивченню природознавства, археології, історії, подіям української революції".
Над збіркою працювало близько 30-ти авторів. Серед них головний зберігач фондів краєзнавчого музею Тамара Кондратенко. До видання увійшов її розділ «Музеєзнавство. Колекції» він висвітлює вивчення фондового зібрання закладу, зокрема вітальна адреса, яку підписали видатні діячі того часу з нагоди відкриття пам’ятника українському письменнику Івану Котляревському - розповідає пані Тамара.


Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів раєзнавчого музею імені В. Кричевського
"Нам вдалося розшифрувати автографи діячів, зокрема Сташенко, Лисенко. Цей документ довго знаходився у тіні і зараз ми його детально дослідили і тепер друкуємо."
Також одним із авторів став Олег Кирда, до видання увійшла його стаття - "Загинув на полтавській землі" . Обстежуючи пам’ятки історії та культури в Чорнухівському районі, чоловік натрапив на братську могилу, на ній було написано лише одне прізвище - Опришко М.В. Це зацікавило пана Олега, тому він почав досліджувати, ким за життя був цей чоловік. Ним виявився знаменитий український бандурист та хормейстер - Микола Опришко.
Олег Скирда, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського
"Ця людина пішла добровольцем на фронт і вона загинула на фронті, вона пожертвувала собою. І на той період це була відома людина і на його книзі вчаться майбутні покоління грати на бандурі."

Постійною гостею на презентації цих видань є полтавка Валентина Титаренко. За її словами - книги, які видаються музеєм є дуже змістовними та несуть в собі багато корисної інформації.
Валентина Титаренко, гостя презентації книги
"Кожного разу я перебуваю на презентації цієї книги це надзвичайно цікаво, змістовно та зрозуміло для початківців, для науковців, для студентів та учнів."

В скарбниці української культури залишилось ще багато цікавого - говорять працівники краєзнавчого музею - тому їм ще є чим дивувати полтавців.