Програма «Життя міста»

У розділі: 8263 відео | АрхівRSS
В. Онищенко відзвітувався про 10 років своєї роботи на посаді голови Полтавського територіального відділення АМК

В. Онищенко відзвітувався про 10 років своєї роботи на посаді голови Полтавського територіального відділення АМК

Очільник територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Онищенко підбив підсумки 10-річної роботи на посаді. Розповідає - за цей час у АМКУ припинили 1422 порушення конкурентного законодавства. Накладено штрафів на понад 19 млн грн, але до держбюджету порушники сплатили трохи менше 14 млн грн.

Володимир Онищенко, голова Полтавського територіального відділення АМКУ
" Більше 1,5 млн грн., що знаходяться у виконавчій службі. На превеликий жаль, особливо в цей період, після прийняття рішень, ті, що стосуються антиконкурентно узгоджених дій і за собою тягнуть позбавлення права участі у тендерах протягом 3-х років, вони починають перереєстровуватися у так званій «сірій зоні» і знайти їх там ніхто не може. "

Серед найпоширеніших порушень, виявлених та припинених АМКУ - антиконкурентно узгоджені дії, зловживання монопольним становищем та недобросовісна конкуренція, зокрема, економічна. Так, Кіровоградський м»ясокомбінат поскаржився до комітету на своїх колег із Глобино, які на ринку використали їх торгову марку. Пройшовши численні суди справу виграли, крім того, виявили інші суттєві порушення підприємства.

Володимир Онищенко, голова Полтавського територіального відділення АМКУ
" Велика сума - це близько 150 млн по Глобинському м»ясо комбінату було, де вироблялися ковбасні вироби, які не відповідали ГОСТам. Якщо закладається в ГОСТі, наприклад, свинина і яловичина, то вони її замінювали курятиною. Безумовно - це різні продукти, різна ціна і найголовніше добросовісний виробник зазнає утиску. "

За словами Володимира Онищенка, протягом останніх двох років зросла кількість і випадків, коли суб»єкти господарювання ухиляються від надання інформації при проведенні тендерів. Зараз, наприклад - каже - порушена справа по реставрації філармонії.

Володимир Онищенко, голова Полтавського територіального відділення АМКУ
"Приймали участь 2 фірми. Обидві, наче б то, займаються реставрацією. Ми розбиралися з інформацією, жодної реставрації там немає, це лише формулювання, там капітальний ремонт. Одна фірма - переможець зі Львову «Полтавське коріння», а друга фірма знаходиться у місті Полтава. Вони обидва ховаються від надання інформації.
 Одна фірма, яка приймала участь у тендері - в них не було ні людських можливостей, ні ресурсів по виконанню робіт по цьому тендеру. "

Антимонопольний комітет активно співпрацює з судами та правоохоронцями. І підсумовуючи - очільник додає - економічний ефект припинення порушень тервідділенням за 10 років - понад 312 млн гривень.