Програма «Життя міста»

У розділі: 8263 відео | АрхівRSS
Пробація - якісно новий підхід до питань ресоціалізації засуджених.

Пробація - якісно новий підхід до питань ресоціалізації засуджених.

Прийнятий свого часу Закон «Про пробацію» виправдав покладені на нього надії, - - говорять експерти. Він суттєво наблизив сферу юстиції України до міжнародних стандартів. Це дозволяє запроваджувати у державі принципово нову систему заходів кримінально-правового характеру.


Ірина Яковець, експерт з питань пробації
 «Ми змінюємо каральний підхід на підхід реабілітаційний. Тобто якщо раніше держава і зараз окремі особи говорять, що правопорушників потрібно ув’язнювати, щоб безпека в країні була, то пробація дозволяє виправити людину без позбавлення волі»

Пробація у певній формі існувала і раніше, - додає Ірина Яковець. Проте нині зі звинуваченими працюють ще до винесення рішення судом.

Ірина Яковець, експерт з питань пробації
«Пробація вивчає особу, вивчає настільки у неї соціальні зв’язки, наскільки їй потрібна допомога, яка потрібна допомога і ми рекомендуємо суду вид покарання, який слід призначити особі. Ми рекомендуємо, чи можливе виправлення людини без ізоляції від суспільства»

Партнерами пробації можуть виступати як держава, так і неурядові організації, - говорять експерти. Полтавським партнерам на одноденному тренінгу розказали, як швидко допомогти людині соціалізуватися і тим самим знизити ризики вчинення повторних злочинів.

Костянтин Охтухов, експерт з питань пробації
 «Ми будемо намагатися створити, чи точніше пояснити алгоритм створення мультидисциплінарних команд щодо сприяння забезпечення виконання ефективного виконання функції пробації»

В подальшому планується проведення ще низки таких тренінгів для людей, що займаються соціалізацією людей, які підозрюються в скоєнні злочинів.

Роман Дрозд, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»
 «Планується проведення 9 тренінгів. Всі вони направлені на посилення потенціалу співробітників служби пробації. Окремо будемо працювати з інспекторами, окремо з психологами, соціальними працівниками. Будемо вчити, як працювати з владою, адже засуджені - це члени нашого суспільства. І влада має звертати увагу та допомагати пробації ресоціалізувати цих людей»

Тренінги відбуваються в рамках реалізації проекту «Посилення потенціалу співробітників пробації у сфері ре соціалізації засуджених».