Програма «Життя міста»

У розділі: 8930 відео | АрхівRSS
Десятирічний ювілей відзначив Полтавський міський центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
14

Десятирічний ювілей відзначив Полтавський міський центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю

Від того, як суспільство ставиться до людей, які в силу своїх життєвих обставин не можуть самі себе обслуговувати і залежить його цивілізованість. Полтаву можна назвати цивілізованим обласним центром, адже тут уже десять років поспіль діє міський центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Починаючи з 2007 року, реабілітаційні послуги тут отримали майже 500 осіб, в тому числі діти з шести районів області та переселенці із зони АТО.
ЛЮДМИЛА ЛИСЕНКО, директор Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
"Кожна дитина, яка відвідує наш заклад, особлива дитина. Але вона має такі ж точно права, як і будь-яка здорова дитина.Вона має право на освіту, вона має право на любов, на гідність, на честь, але передусім вона має право на спілкування.Ось звідси й виходять завдання нашого закладу."


Різні види реабілітації відвідувачі закладу проходять в умовах амбулаторного режиму та режиму денного перебування у дванадцяти групах, сформованих за віковими та нозологічними показниками. Кожній дитині розробляється індивідуальна реабілітаційна програма, на підставі якої надаються комплексні безкоштовні послуги.
НАТАЛІЯ КОСТЕНКО, мама дитини з інвалідністю
" Взагалі цей центр для нас був просто подарунком.
 Навіть згадати оцю іпотерапію влітку.Вони організували для дітей заняття на конях.Є у нас інструктори з іпотерапії і дітки два тижні відкатались на конях влітку.І, я так розумію, що це у нас буде далі розвиватися."


Вихованці центру є постійними учасниками міських, обласних та всеукраїнських мистецьких фестивалів.

АРТЕМ ЄРМАШКЕВИЧ, відвідувач Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю
" Мені подобається…орігамі робить. Там колись я з Людмилой Павловной зробив серце вай, іще подсолнух сделав і несколько дракончиков."

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів повністю утримується за кошти міського бюджету. На його фінансування цьогоріч виділено понад 4,2 мільйони гривень, що на мільйон більше, ніж у 2016 році.

За підтримки міського голови вихованці центру кілька років поспіль безкоштовно відпочивають на морі, відвідують аквапарк у місті Харкові, циркові вистави у місті Полтаві тощо.
ОЛЕКСАНДР МАМАЙ, Полтавський міський голова
" Сьогодні моя принципова позиція - не відмовити жодній дитині в реабілітації.І, мабуть приємно те, що діти, саме головне, що вони в цьому центрі знаходять своїх друзів. Нових друзів. Ми прекрасно розуміємо, що діти знаходяться наодинці зі своїми батьками, зі своїми проблемами.Коли дитина відвідує центр, я сам відвідував цей центр декілька десятки разів, і я бачу ті посміхнені обличчя дітей, ті посміхнені їхні посмішки і, мабуть, приємно, що ми йдем вірним шляхом."
Свій десятирічний ювілей центр відзначив в Полтавському обласному театрі ляльок напередодні Дня інвалідів. Тут для діток відбувся святковий концерт, в якому взяли участь як діти з інвалідністю, так і юні учасники художньої самодіяльності полтавських шкіл.