Програма «Життя міста»

У розділі: 8930 відео | АрхівRSS
Фестиваль народних страв
12

Фестиваль народних страв

П»ятнадцять років викладає етнографію студентам-історикам кандидат історичних наук Лариса Шаповал. Найцікавіше у неї виходять підсумкові заняття. Ось і на завершення теми «Народне харчування» пані Лариса організувала справжнє святкове дійство - фестиваль народних страв.

ЛАРИСА ШАПОВАЛ, кандидат історичних наук, викладач етнографії
"Я хочу, щоб наша молодь не тільки студентська, а й учнівська я залучаю до своїх заходів, відроджувала не тільки знання, практичні навички, вміння по, наприклад, знанню звичаїв і використання тих обрядових і ритуальних дійств, які потребують обов»язково місце серед календарної і родинної обрядовості."

До фестивалю студенти підготувалися дуже серйозно. Вони вивчили багато літератури, щоб дізнатися про народні звичаї і обряди на Різдво Христове та Великдень.Зокрема, яким же був різдвяний стіл у давнину.

АНГЕЛІНА ВЕРЕЩАКА, студентка 3-го курсу
" Це все наше, це все рідне і ми повинні це знати .Це дуже цікаво, адже ми можемо одягнути традиційні українські костюми.Коли ми готувались до цього свята,ми вивчали, які страви готували, ми і самі долучалися до приготування."

КАРИНА ДОВГАЛЬ, студентка 3-го курсу
"Зараз, коли уже готуються до Різдва, то не дуже враховують, що було раніше.Але, коли ми готувалися до цього заходу, ми зрозуміли, що там було, дійсно, дуже багато цікавого з таких страв, які я вважаю, що на даний час українці повинні враховувати. Тому що це передавали наші предки і це дійсно дуже цікаво.
"
У фестивалі народних страв взяли участь дві групи історичного факультету. Хто з них краще приготував різдвяні та великодні страви, вирішувало журі, до якого ввійшла і етнолог Олена Щербань. Вона пообіцяла не дуже суворо оцінювати кулінарні здібності студентів, а швидше звертати увагу на їх автентичність. Адже пані Олена -провідний популяризатор української народної гастрономічної культури, багато мандрує Україною і ретельно визбирує найцікавіші традиції приготування народних страв, які, на її думку, дороговартісні, особливо для іноземних туристів.

ОЛЕНА ЩЕРБАНЬ, етнолог
" Закордонний турист залюбки ласує нашими шпундериками,макоржениками, лемішкою, тетерею, затіркою, качаною кашею,ну і, зрозуміло, галушками, варениками, борщиками, кашами, кишками, хляками, драглями - так це все є українські народні традиційні страви"

Святкове дійство супроводжувалося відомими українськими піснями у виконанні учасників фестивалю та учнів шкіл Зінькова, яких спеціально запросили на історичний факультет з профорієнтаційною метою.