Програма «Життя міста»

У розділі: 14757 відео | АрхівRSS
Експозиції проекту "Два століття - одна війна" представили у краєзнавчому музеї.
207

Експозиції проекту "Два століття - одна війна" представили у краєзнавчому музеї.

"Два століття - одна війна" - культурно-просвітницький проект завітав і до Полтави. Експозиції світлин часів визволення УПА та сучасної війни на Сході країни представили у краєзнавчому музеї. Всього 27 стендів. Ідея кожного -- спільний сюжет між подіями 1942 року та сучасними реаліями. За словами одного з організаторів Дмитра Жмайла, на організацію виставки витратили 12 тисяч гривень.

Дмитро Жмайло, заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу
«Спочатку ми розробити сюжети, які хотіли показати, потім працювали з архівами, зібрали повстанські фото. І на основі цих матеріалів 2 наших друга, фотографи Макс Левін та Маркіан Лусейко підбирали ці світлини, вони фотографували з 14-го року, разом з українською армією потрапили до Іловайського оточення, разом з нього виходили ну і дякуючи його героїзму, ми можемо бачити цю виставку.»

Організаторами проекту є Фундація Вільні Люди та Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Дмитро Жмайло розповідає, -- ідея виникла навесні, приступили до його виконання з середини серпня та уже 14 жовтня презентували першу таку виставку у Торонто та Одесі.

Дмитро Жмайло, заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу
 «Весною ми зібрались на нараду, у нас було одне питання вшанування 75-річчя УПА. Тоді ми прийшли до одного висновку, що ми волонтери, їздимо на фронт, бачимо цю війну, що феномен УПА згадували без прив`язки до сучасної війни, було б дуже не правильно.»


Відвідувачка Юлія Гонтарь вважає - подібні виставки корисно переглядати дітям та молоді. Переконана -- проект дає змогу заглибитись в подробиці історичного минулого та краще усвідомити теперішню дійсність.

Юлія Гонтарь, відвідувачка
 «Культурна просвіта має велике значення для виховання нашої молоді і підростаючого покоління, тому що щоб вони розуміли, що наша свобода давалася завжди із великими потугами для народу.»


Виставка "Два століття -- одна війна" уже була у 12-ти містах України. Відразу після представлення у Полтаві, вона помандрувала до Сум.