Програма «Життя міста»

У розділі: 9064 відео | АрхівRSS
Медики прозвітували про стан виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції-СНІДу на 2015- 2018 роки
22

Медики прозвітували про стан виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції-СНІДу на 2015- 2018 роки

Україна посідає одне з перших місць в Європі щодо темпів розповсюдження ВІЛ-СНІДу. Щодня інфекція вражає близько сорока громадян країни, а вісім з них помирає. Не краща ситуація і в нашій області,- зазначалося на засіданні координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції-СНІДу та боротьби з наркоманією при облдержадміністрації. Тому під час проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом медики значну увагу приділяють профілактиці ВІЛ-інфекції.Ризик ВІЛ-інфікування в 24 рази вищий у тих,- зазначають медики, хто споживає наркотики, ніж у пересічних людей.

ІГОР МАЦИЦЬКИЙ, головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру
" На протязі останніх років зменшився відсоток серед ВІЛ-інфікованих інфекційних наркоманів.Але на сьогоднішній день це біля 30 відсотків.І хоч зменшується, але загроза є і досить суттєва ця цифра."

На думку медиків, якщо вже людині важко подолати наркотичну залежність, то існують такі запобіжні засоби, які дозволяють зменшити ризики підхопити ВІЛ-інфекцію. Це - так звана замісна терапія.

ІГОР МАЦИЦЬКИЙ, головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру
" У нас Полтавська область на першому місці в Україні по розповсюдженню замісної терапії серед інфекційних наркоманів.Вважається, якщо 30 відсотків наркоманів будуть на замісній терапії, то це така рубіжна цифра, яка зупинить розповсюдження ВІЛ серед цієї групи населення."

Шоб запобігти зараженню ВІЛ-інфекцією, медики радять кожному пройти обстеження . Воно, до речі, безкоштовне.

ОКСАНА ДАНИЛЕНКО, головний лікар Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
" На Полтавщині ми відмічаємо напружену ситуацію, звісно вона контрольована.Але ми фіксуємо все нові випадки ВІЛ-інфекції.У рік це 350-400 осіб в середньому. В цьому році вже близько 400 ми виявили вперше."

В ході тематичного місячника медики проведуть багато профілактичних заходів і зокрема - безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію .