Програма «Життя міста»

У розділі: 11496 відео | АрхівRSS
Народні депутати України прийняли законопроект про протидію домашньому насильству
48

Народні депутати України прийняли законопроект про протидію домашньому насильству

Верховна Рада України ухвалила законопроект про протидію домашньому насильству. В нашій країні уже існує ще з 2001 року документ, спрямований на попередження насильства в сім»ї. Але за словами експертів, він носить більш профілактичний, ніж каральний характер. Новий же законопроект поширюється не лише на членів сім»ї, а й на піклувальників, опікунів, прийомних батьків та інших осіб, на яких покладено виховання дітей.

ВІТАЛІЙ НІКІПЄЛОВ, юрист
"Велика відмінність,зокрема, в тому, що вводиться кримінальна відповідальність за насильство в сім»ї, яка може виявлятися у вигляді громадських робіт, обмеження волі і навіть позбавлення волі до півроку."

Досі особи, які потерпали від насильницьких дій, рідко зверталися за допомогою до поліції,- зазначив керівник прес-служби Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв. Адже на законодавчому рівні не було конкретного алгоритму, як убезпечити цих людей від подальших дій кривдника. Тому прийняття нового законопроекту розставляє відповідні акценти, піднімає на досить серйозний рівень відповідальність, в тому числі кримінальну, за вчинення насильства в сім»ї. В новому законодавстві чітко прописано, як можна захистити осіб, які потерпають від насилля в родині.

ЮРІЙ СУЛАЄВ, керівник прес-служби ГУНП у Полтавській області
"Зокрема, передбачено вилучення даних людей, їх перебування у спеціальному притулку або засекреченому місці, де не знає кривдник. Також встановлені конкретні заходи з боку поліції, починаючи від фіксації даного правопорушення і притягнення особи, яка вчиняє насильство, до кримінальної відповідальності."

Такий закон вкрай потрібен - показує життя. У Полтаві до кризовий центру адаптації для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах лише за півроку його роботи звернулися понад сорок осіб, в тому числі й ті, які потерпіли від домашнього насильства.

АЛЬОНА ЧИКУРОВА, представник благодійної організації «Світло надії»
"Экономическое насилие берет такие обороты, что это почти абсурд.Т.е.девушке, женщине, маме дается там на проезд некая сумма денег, если она не принесла талончик там два рубля на троллейбусе, то это уже повод начать скандалить и выяснять отношения."

Новий законопроект про протидію домашньому насильству загалом знайшов схвальний відгук і в полтавців.
"В мене такого не траплялось, но я оцінюю позитивно, таке потрібно, це європейська практика."
"Закон то добрий, якщо є протидія в сім»ї, то це не дуже добре, це погано, як тебе оскорбляють, обіжають, із діваються над тобою, то дуже хороший закон.Я так рахую."
" Багато речей, які відбуваються в родинах - нестриманість у характері чи емоції.Необхідно…певні навички взаємоповаги.Якщо люди самостійно з цим не можуть впоратись, то треба встановлювати адміністративну і кримінальну відповідальність."

Якщо ви стали учасником або свідком вчинення домашнього насильства, то можете звернутися за допомогою до поліції або соціальних служб, які не лише захистять вас від кривдника, а й допоможуть тимчасово знайти прихисток, доки не буде врегульована критична ситуація в сім»ї.