Програма «Життя міста»

У розділі: 11496 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбулася регіональна дискусія "Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа»"
57

У Полтаві відбулася регіональна дискусія "Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа»"

Професія журналіста - цікава, але водночас - небезпечна.
Під час виконання своїх професійних обов’язків деякі з них піддаються фізичній та психологічній агресії та є незахищеними. Полтавщина входить до п’ятірки регіонів України, де відбувається найбільш безкарні насильства над представниками ЗМІ. Говорили про це на регіональній дискусії «Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа» та семінарі з правової та цифрової журналістики. Голова Національної Спілки Журналістів України Сергій Томіленко зазначив ,- у Полтаві подібна регіональна дискусія проводиться уже вшосте.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ
"Це певна можливість для полтавських журналістів краще зрозуміти чим можуть і національні журналістські організації і міжнародні, допомагати, і в який спосіб через певні інструменти журналістської солідарності виявити наші права і захищати права тих колег, які постраждали при виконанні професійних обов’язків. »

Проблема безпеки журналістів є надзвичайно актуальною - зазначає радник представництва ОБСЄ з питань ЗМІ Айдар Богатаров. За статистикою протягом останніх 11- ти місяців постраждало близько 80 представників ЗМІ на Україні, та лише поодинокі з цих злочинів були розкриті.

Айдар Богатаров, радник представництва ОБСЄ з питань ЗМІ.
"Мы, как институт, призваны наблюдать за соблюдением свободы средств массовой информации прав журналистов, не раз отмечали необходимость расследования, необходимость обеспечения безопасной работы журналистов.»

За словами Євгена Лопушинського, голови Полтавської НСЖ, наша організація, робить все можливе, щоб злочини проти журналістів, були доведені до логічного завершення. Все ж результати невтішні.

Євген Лопушинський, голова Полтавської НСЖ
"Наприклад, нацполіція , закрила за відсутністю складу злочину справу за фактом побиття Олексія Леонтія, поки що, сумнівні перспективи справи Дарини Синицької.»

Подібні семінари були проведені у Миколаєві, Одесі, Харкові, Запоріжжі та Івано-Франківську та становлять ряд заходів, спрямованих на підтримку і захист регіональних журналістів.