Програма «Життя міста»

У розділі: 12058 відео | АрхівRSS
Зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2020-го року
95

Зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2020-го року

Плюс три зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2020-го року запропонували на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Зокрема, на придбання малогабаритної техніки вітчизняних виробників, малим фермерським господарствам з обласного бюджету надаватимуть 30 % компенсації від загальної вартості покупки, товару.

Сергій Фролов директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА
"Ми проаналізували у фермерських господарствах темпи оновлення техніки в 7 раз нижча ніж в сільгосппідприємствах. Тому для того, щоб долучитись до державної програми, якою передбачається 20% компенсації вітчизняної техніки. Ми пропонуємо надати компенсацію на придбану малогабаритну техніку. Чому малогабаритну? Тому що орієнтир робимо знову ж таки на садівництво й ягодівництво овочівництво."

Ще однією пропозицією є забезпечення органічною продукцією шкіл, дитячих садочків та лікарень. Зараз господарства, котрі виробляють екологічно чисту продукцію не зацікавлені постачати їх в держзаклади, оскільки це не прибутково - розповідає директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов. Тому планується ввести компенсацію 40 %.

Сергій Фролов директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА
"Замість 20% встановити 40% компенсації вартості поставленої в ці заклади органічної продукції, також по спів фінансуванню з місцевих бюджетів 20%, для того щоб зацікавити. І все таки оця органічна продукція, щоб вона пішла не на експорт, яка вона переважно йде з області, а пішла саме в ці заклади."

Третя пропозиція, котру оголосили на засіданні стосувалася збільшення вимог до кооперативів. Тобто, сімейна ферма має становити не менше 7-и працівників, а не 2-3 як є зараз. Таким чином - зазначили на засіданні - можна збільшити кількість робочих місць. Присутні депутати, більшістю голосів підтримали пропозиції запропоновані Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації.