Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
Хід створення та розвитку госпітальних округів в області - одне з головних питань апаратної наради у голови ОДА.
46

Хід створення та розвитку госпітальних округів в області - одне з головних питань апаратної наради у голови ОДА.

Не менше 120 тисяч людей в обслуговуванні. Можливість під’їзду основними дорогами з будь-якої точки округу не більш ніж за 60 хвилин, тобто в радіусі 60-ти кілометрів. А також наявність хоча б однієї лікарні інтенсивного лікування. Це основні критерії госпітального округу. Про хід їх створення на Полтавщині говорили на апаратній нараді в голови облдержадміністрації.
Віктор Лисак директор Департаменту охорони здоров’я
". На виконання постанови 932 було подано проект госпітальних округів, для внесення на огляд уряду у встановленому порядку.  Були створені робочі групи, які опрацювали повністю з урахуванням демографії, географічної доступності, які обрахували і внесли пропозиції на розгляд Уряду та МОЗ. "

За планом, постанови № 198-р котрий підписав уряд ще 2017 року на Полтавщині створено 4 госпітальні округи. Східний у Полтаві, Південний в Кременчуці, Західний в Лубнах, Північний в Миргороді та Гадячі. Наступним етапом - зазначили на засіданні - стало створення Госпітальних рад. До складу яких увійшли депутати місцевих рад, головні лікарі, громадські діячі та інші.

Віктор Лисак директор Департаменту охорони здоров’я
" Засідання госпітальних рад - відбулися, були вибрані голови Госпітальних рад. Сформований сам апарат управління, заступники голів Госпітальних рад. Відповідно всі ці процеси - відбулися."

Окрім цього - розповідають фахівці - планується проводити тренінги з навчання персоналу. Губернатор Валерій Головко зауважив - у процесі реалізації якісних медичних послуг центром все ж таки має стати людина та її здоров’я. А не з"ясування стосунків між чиновниками та боротьба за кількість місць.

 Валерій Головко голова ОДА
"Ггроші на утримання не дають результату в лікуванні людини. Дають ефект - технології, сучасний професійний лікар та обладнання.  Якщо ми сьогодні підходимо до реформи медицини - ми повинні забути всі чвари і забути всі протистояння. І зосередитися виключно на тому - як побудувати таку систему медицини, яка буде надавати медичну послугу. "

Окрім цього на нараді підбили підсумки роботи систем цивільного захисту області за 2017 рік.

 Віктор Стеблянко начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА
"У минулому році виникло 3 449 небезпечних подій, що на 13 % більше показників попереднього року. В наслідок надзвичайних ситуацій та небезпечних подій загинуло 260 осіб з них 20 дітей, що на 20% менше ніж 16-у році. . Було врятовано 317 осіб з них 28 дітей, що на 12 % більше ніж в 16-у році. "

Також присутні обговорили стан техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, які виникли на території області за минулий тиждень.