Програма «Життя міста»

У розділі: 14320 відео | АрхівRSS
Вірменська діаспора "УРАРТУ-ВАНК" відсвяткувала Старий Новий Рік.
1010

Вірменська діаспора "УРАРТУ-ВАНК" відсвяткувала Старий Новий Рік.

Старий рік минає, новий наступає! Вірменська діаспора «Урарту-ванк» за давніми християнськими традиціями проводжає Старий рік та зустрічає Новий! А проходить дійство за великим столом із запашними стравами і головне у колі рідних та близьких людей. Адже за словами голови Спілки вірменів України в Полтавській області Геннадія Агаджаняна - свято Щедрого Вечора як і в Україні так і у Вірменії відзначають по-сімейному.

 Геннадій Агаджанян голова Спілки вірмен України в Полтавській обл.
"Всегда собираются в большом кругу семьи. Все приходят к старшим, поздравляют, желают счастья, здоровья чтобы была одна такая крепкая большая семья. Поэтому ми тоже собрались в большом кругу, поздравить друг друга, пожелать самого наилучшего, здоровья, счастья, любви и мира над головой. "


Українські та вірменські традиції в новорічні свята майже однакові - додає Геннадій Агаджанян. А от такий обряд, як посівання став новим для вірменської общини. Проте вони швидко звикли до нього і тепер з нетерпінням чекають коли ж в їхні оселі зайдуть українські хлопці з житом, пшеницею в руках та побажають достатку, здоров’я і любові в новому році.

 Геннадій Агаджанян голова Спілки вірмен України в Полтавській обл.
"В мою семью, украинская семя приходила и не одна - «засевали». Нам эта традиция нравится, как бы мы уже привыкли к этим традициям. "


Привітати всіх зі святом завітав і представник вірменської діаспори з Києва - Мелконян Бенік. Він дарував присутнім свою творчість, граючи на різних інструментах - кларнеті, дудукі та шувуті.


Мелконян Бенік представник вірменської діаспори з Києва
" Приехал играть на разных инструментах, показать моё искусство для моих друзей, гостей.   Я желаю всем здоровья, чтобы был мирный год. "

Окрім гри на інструментах артист виконав для гостей декілька вірменських композицій.

А ось юний Едуард Шахназарян розповідає - минулий рік був продуктивним для вірменської общини. Адже в 2017-у представники діаспори стали чемпіонами Європи та Світу з кікбоксингу та дзюдо. При недільній школі відкрився спортивний зал та багато іншого.


Едуард Шахназарян
"Наша вірменська школа зробила, дуже великий крок у 2017-у році. Відкрився спортзал, вірменський ресторан та зробився дуже гарний ремонт у всій нашій школі. Я із задоволенням приходжу кожну неділю сюди. "


Загалом тепла та радісна атмосфера цього вечора була у вірменському ресторані «Урарту».