Програма «Життя міста»

У розділі: 10167 відео | АрхівRSS
В Україні стартувала медична реформа
48

В Україні стартувала медична реформа

З 1- го січня 2018 року в Україні стартувала медична реформа.
Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук заявила, "Кожен громадянин України отримає медичну страховку від держави безкоштовно. На первинній ланці пацієнти не мають оплачувати нічого: тут є 100% покриття від держави. Ті тарифи, які визначаються, це тарифи, скільки держава платитиме лікарям. Пацієнт не платить тарифи - він отримує послуги безкоштовно, бо він уже заплатив за свою страховку, сплачуючи податки".
За словами начальника Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктора Лисака, держава щорічно виділятиме кошти на первинну ланку медичної допомоги. На одну людину - 370 гривень . Також держава буде гарантувати пакет медичних послуг - тобто безкоштовну медичну страховку.
Віктор Лисак, начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації
«На першому етапі - іде первинна ланка, говориться кількість лабораторних досліджень буде безкоштовними, ми в рамках світового банку оснащуємо лабораторії, робимо логістику біоматеріалу, щоб було доказово по області.»
«Іде повністю стандартизація медичної допомоги, для того щоб зробити доступно медичну допомогу»

Протягом 2018 - го року зміни торкнуться саме первинної ланки медичної допомоги. Відтепер українці матимуть змогу укласти Декларації із сімейним лікарем на його безкоштовне обслуговування - зазначає начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак та наголошує,- лікарем первинної ланки може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Ці лікарі можуть стати фізичною особою - підприємцем та відкрити власну практику, а також об’єднуватися з іншими лікарями в амбулаторії чи центри первинної медичної допомоги.
Віктор Лисак, начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації
«Пацієнт може вибрати лікаря і все це треба ввести в електронну базу, на даний час ця база в нас є і вона має з’єднатися із центральною базою, яка буде працювати при національній службі працювати»

Крім безкоштовних візитів до сімейного лікаря українцям обіцяють безплатну екстрену допомогу і пологи, однак за інші послуги доведеться платити.

Що ж до якості медичних послуг , то соціологічною групою «Рейтинг» у листопаді - грудні минулого року було проведено дослідження і більша частина респондентів, а саме 43% зазначили, - за останні два роки загальна якість державних медичних послуг у країні погіршилася. І лише 11% - побачили покращення, 38%- вважають, що рівень якості медицини - не змінився.